Vyspite sa doružova v kvalitnej posteľnej bielizni

18 feb

Vedci dokázali, že človek strávi až jednu tretinu života spánkom, čo je pomerne veľa. Mnoho ľudí má problémy so zaspávaním aj spánkom ako takým. Hlavnou úlohou spánku je regenerácia tela aj duše, načerpanie síl. Ak je však váš spánok nedostatočný, odzrkadľuje sa to následne na našej psychike a neskôr aj na celom zdravotnom stave. Každý by mal preto pátrať najmä po príčine problémov so spánkov, no existuje celý rad krokov, ktoré vám môžu k dobrému spánku napomôcť. Je potrebné dodržiavať spánkový režim, to znamená pred spaním aspoň dve hodiny nejesť, aby si telo oddýchlo, zaspávať v chladnejšej vyvetranej miestnosti, nechodiť spať príliš neskoro a čo je veľmi dôležité je dobrá posteľ s kvalitným matracom, ktorý odľahčí vašu chrbticu aj kĺby. No v samotnej posteli spíme v perinách, ktoré ak budú oblečené v kvalitnej posteľnej bielizni, budú nám príjemné na dotyk a spánok môže byť ešte lepší. Postelna bielizen je teda základ.

Materiál je dôležitý

Postelna bielizen a jej cena
Materiál posteľnej bielizne

Pri posteľnej bielizni je najdôležitejší materiál, z akého je bielizeň vyrobená. Keďže naše telo sa v spánku potí, obliečky na periny by rozhodne nemali byť vyrobené zo syntetických materiálov, ktoré neodvádzajú vlhkosť. Ideálna posteľná bielizeň by mala byť z čo najvyššieho podielu prírodnej bavlny, vhodné sú obliečky zo 100 % bavlny alebo aspoň s nadpolovičným podielom bavlny. Mnohí z vás si určite ešte pamätajú na flanelové obliečky, ktoré sú vhodnejšie práve na chladné zimné mesiace, kedy vás príjemne zahrejú a čo je ich veľkou výhodou, tieto obliečky nemusíte žehliť, po opraní ich stačí vysušiť a zložiť. Podobné vlastnosti majú aj krepové obliečky, ktoré sú medzi ľuďmi tiež veľmi obľúbené. Ak chcete siahnuť po niečom luxusnejšom, zadovážte si posteľnú bielizeň s prímesou saténu, ktoré sú príjemné chladivé.

Detská posteľná bielizeň nepozná hranice

Vašim ratolestiam určite urobí radosť pestrá posteľná bielizeň, ktorej je na trhu obrovský výber, záleží od veku detí, či už sú to obliečky s potlačou rozprávkových postavičiek alebo zvieratiek. O posteľnú bielizeň sa však treba pravidelne starať, prať ju na teplote aká je doporučená a obliečky vymieňať aspoň raz za 14 dní. Veľký výber posteľnej bielizne nájdete aj na stránke https://www.scanquilt.sk/