INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka sa po dlhých rokoch opäť baví futbalom!

FC PETRŽALKA akadémia – ŠK Krasňany 8:1 (1:1) . Góly za FCPA: Strelec 3, Obšitník, Medveď, Uhrík, Ďurec z 11m, vlastný. Zápas s ŠK Krasňany vyústil v exhibíciu FC Petržalka akadémia. V prvom stretnutí na domácej pôde nastrieľali futbalisti FC Petržalka akadémia svojmu súperovi z Krasňan osem gólov, keď zvíťazili 8:1. Také vysoké víťazstvo v majstrovskom zápase tu už dávno nebolo. A taká radosť z futbalu tiež nie.

Vo výbornej futbalovej atmosfére od začiatku stretnutia diktovali Petržalčania tempo hry, mali ju pod kontrolou a prvých dvadsať minút nepustili súpera na vlastnú polovicu. Ani nešťastný vlastný gól Laurinčíka, ktorým súper vyrovnal na 1:1, spolu so snahou súpera uhrať čo najlepší výsledok, neubrali hráčom FC z obrovskej túžby po víťazstve. V druhej polovici stretnutia svoj dobrý výkon hráči FC Petržalka akadémia ešte viac vyšpičkovali a predvádzali futbal, ktorý sa musel páčiť. Futbalovou kreativitou a nasadením bavili divákov a dostali zápas do exhibičnej fázy. Krásne futbalové akcie, po ktorých prichádzali šance a góly, doslova strhli divákov k standing ovation.

Tomáš Medveď, hrajúci tréner FC Petržalka akadémia: „Všetci sme sa tešili na prvý domáci zápas. Ďakujem chlapom za výkony a spôsob, akým pristupujú k futbalu. Nebudem nikoho vyzdvihovať, každý necháva na ihrisku všetko. Tak to má byť, hráme pre radosť a pre divákov. Bol to kolektívny výkon a v tom je sila. Atmosféra bola úžasná. Lepšiu premiéru pred domácimi fanúšikmi sme si nemohli želať.“

Ladislav Gál, extra fanúšik Petržalského futbalu: „Chalani dnes hrali výborne. Všetci máme radosť z ich hry, gólov a víťazstva. Bavili sme sa futbalom ako už dávno nie. A to, že ľudia na štadióne tlieskali ešte aj po zápase, bolo fantastické.

FC PETRŽALKA akadémia – FA Bratislava 2:0 (1:0). Góly za FCPA: Medveď 2.

V druhom zápase za sebou, pred skvelými domácimi fanúšikmi, nastúpila FC Petržalka akadémia proti ambicióznej FA Bratislava. V úvodných minútach stretnutia vyvinuli akademici veľký tlak na súperovu bránku, z čoho rezonovalo množstvo šancí. Ani jedna z nich však neskončila gólom v súperovej bránke. Potom sa hra vyrovnala. Gólový pôst domácich FC Petržalka akadémia ukončil v 41. minúte po peknej kolmej futbalovej akcii hrajúci tréner Medveď. Citeľná bola neúčasť dirigenta a tvorcu hry FC Obšitníka. V druhej polovici stretnutia mali loptu na svojich kopačkách viac hostia. Pozorný a obetavý výkon Petržalčanov v obrane pod taktovkou brankára Filipka nedovolil hosťom skórovať. Naopak, z jednej z kontier trafil v 77. minúte jeden z najlepších hráčov na ihrisku Medveď spojnicu bránky a 8 minút pred koncom zápasu spečatil svoj výkon a zaslúžené víťazstvo FC Petržalka akadémia svojím druhým gólom v zápase. Po stretnutí upevnila radosť z víťazstva medzi fanúšikmi a hráčmi “ďakovačka”.

Eugen Kasana, bývalý hráč a úspešný tréner Petržalky: „V dnešnom zápase bolo cítiť, že nám v zálohe chýbali Obšitník s Kusalíkom. Ale chlapci to bojovnosťou vykompenzovali. Treba pochváliť všetkých petržalských fanúšikov za skvelú atmosféru, za to, že prijali tento futbalový fakt a prijímajú hráčov medzi seba.“

Obe stretnutia si nenechal ujsť ani starosta Petržalky Vladimír Bajan, ktorý veľkou mierou podporil založenie nového klubu FC Petržalka akadémia: „Som rád, že sa futbalová atmosféra vrátila do Petržalky. Mňa naši chlapi svojimi oduševnenými výkonmi vtiahli do deja zápasu. Ich prístup, nasadenie, pekné futbalové akcie, veľa gólov v súperovej bránke, to poteší každého. Futbal v Petržalke ide po správnej ceste.“

Na futbale v Petržalke súťaž pre divákov

V prestávkach domácich zápasov FC Petržalka akadémia sa diváci tešia z atraktívnej futbalovej súťaže Loptobranie. Pod taktovkou Vladimíra Bajana sa na nej v každom domácom zápase môže zúčastniť trojica vyžrebovaných divákov. Za „úspešnú trefu“ na cieľ čaká na každého aktéra z rúk starostu novučičká futbalová lopta.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201