INZERCIA  +421 905 273 414, +421 905 273 416

Slov-matic postúpil do elitného kola

Futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava so sídlom v Petržalke si v Rige vybojovali postup do Elite round. So siedmimi bodmi sa stal víťazom skupiny bieloruský MFK VitEn Vitebsk, slovenský šampión sa do ďalšej fázy kvalifikoval so šiestimi bodmi z 2. miesta. O druhom postupujúcom z miniturnaja v lotyšskej metropole sa rozhodovalo v záverečnom súboji medzi Rigou a zverencami trénera Jána Janíka, ktorí mali po prehre s Vitebskom nôž na krku a na prienik medzi šestnásť najlepších klubov súťaže potrebovali vyhrať. V 3. minúte sa ujal vedenia gólom Bartošeka, ale Avanesovs a Veve v 14. minúte v rozpätí 25 sekúnd otočili skóre. Keď si v 15. minúte Gašparovič strelil ,,vlastenca“, nevyzeralo to s Fofákmi ružovo. Zástavu zdvihli Rafaj a Haľko, ktorí do polčasu vyrovnali na 3:3. Misky váh naklonil na stranu Slov-maticu v 32. minúte Rafaj. ,,Oranjes“ aj vďaka bravúram brankára Gašparoviča ustáli záverečný nápor Nikarsu a mohli sa tešiť z postupu. ,,Už pred zápasom prišlo k hecovačkám a dopredu bolo jasné, že v prípade postupu prídu všetci hráči i členovia realizačného tímu o vlasy,“ povedal klubový a tlačový manažér klubu Vladimír Ambrozek. ,,V prípade neuposlúchnutia by dotyčný musel do klubovej pokladnice zaplatiť nemalú sumu.“ Napokon o vlasy neprišiel jediný hráč a tréner, ktorí všakv rozhodujúcom zápase nefigurovali na zápasovej súpiske. Do elitného kola (19.-24. novembra 2013) sa priamo kvalifikovali FC Barcelona, SL Benfica Lisabon, Dinamo Moskva a Kairat Almaty v pozícii nasadených tímov. Zo skupín hlavného kola sa prekvapujúco nedostali do ďalšej fázy Iberia Star Tbilisi z Gruzínska či talianska Marca Futsal. Záverečný turnaj Final Four sa uskutoční v apríli 2014.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201