INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Brazílčan de Miranda plní sľub, príde na Grand Prix CSIO

Brazílčan de Miranda plní sľub, príde na Grand Prix CSIO

BRATISLAVA 30. júla (SITA) – Spolu 88 jazdcov z 19 krajín a 192 koní sa budúci týždeň od štvrtka do nedele (7. – 10. augusta) predstaví v Jazdeckom areáli TJ Slávia STU Bratislava v jedenástich súťažiach 49. ročníka medzinárodných pretekov Grand Prix Bratislava CSIO 3* – W.

Keďže podľa nových pravidiel Medzinárodnej jazdeckej federácie (FEI) môžu od tohto roka v dlhodobej súťaži Furusiyya FEI Pohára národov súťažiť iba reprezentanti z trinástich krajín, organizátori zo Slovenskej jazdeckej federácie a TJ Slávia STU Bratislava museli odrieknuť účasť ďalších šiestich družstiev, ktoré sa do termínu uzávierky prihlásili. Nový predpis však nijako neovplyvňuje súťaže jednotlivcov Grand Prix CSIO, ktorých výsledky sa započítavajú do Svetového pohára Word Cup.

Na stredajšom stretnutí s novinármi to uviedol predseda organizačného výboru a riaditeľ pretekov v jednej osobe Andrej Glatz. Na budúcotýždňových pretekoch privítajú zástupcov niekoľkých špičkových krajín na čele s ekipou Brazílie a USA. Práve družstvo USA bude v Petržalke – Ovsišti obhajovať minuloročný triumf v Pohári národov. Finále tejto tímovej súťaže bude v piatok 8. augusta popoludní (začiatok 1. kola bude od 14.00 h), finále Grand Prix jednotlivcov bude v nedeľu 10. augusta popoludní od 15.00 h. Vstup do areálu TJ Slávia STU Bratislava je počas celého podujatia voľný. Pre milovníkov parkúru organizátori pripravili niekoľko lákadiel.

„Sme radi, že v družstve Brazílie bude v Bratislave opäť štartovať Doda De Miranda, ktorý patrí k svetovej jazdeckej elite, čoho dôkazom je aj jeho súčasné postavenie vo svetovom renkingu,“ pripomenul Andrej Glatz a pokračoval: „De Miranda si môže podujatia FEI, na ktorých chce štartovať, vyberať. Vlani prvý raz súťažil v Bratislave, kde sa mu veľmi páčilo. Po pretekoch sľúbil, že príde aj o rok, čo teraz chce dodržať. Teší nás, že v tomto termíne dal prednosť Bratislave pred inými medzinárodnými podujatiami z kalendára FEI. Pre nás je to veľká česť, ale aj záväzok.“
Farby usporiadateľov bude počas 49. ročníka tradičného jazdeckého podujatia obhajovať spolu 22 jazdcov a 42 koní, pričom predseda Slovenskej skokovej federácie Juraj Hanulay najväčšie nádeje vkladá do pretekárov, ktorí sa tento rok predstavia na MS v Normandii.

„Hoci dvaja najlepší jazdci SR Andrej Hollý a Marián Štangel nebudú sedlať svoje najlepšie kone, aby sa tesne pred svetovým šampionátom nezranili, veríme, že sa tento rok v Pohári národov dostaneme veľmi vysoko,“ zdôraznil Juraj Hanulay, ktorý tiež bude jazdiť budúcotýždňové súťaže v petržalskom areáli.

Šancu zabojovať o nomináciu do družstva pre Pohár národov majú podľa neho predovšetkým Monika Štangelová, ktorá môže v dôverne známom domácom prostredí zúročiť životnú športovú formu, ako aj ďalší účastník MS 2014 Radovan Šillo, ktorý sa predstaví so svojimi najlepšími koňmi.

„Cieľom našej ekipy je postúpiť v Pohári národov do 2. kola, medzi osem najlepších družstiev. Každá priečka, ktorá bude lepšia od ôsmeho miesta, bude pre nás bonusom navyše,“ definoval Andrej Glatz hlavný cieľ slovenského družstva v piatkovej divácky príťažlivej súťaži družstiev. Ďalší divácky magnet bratislavského Grand Prix CSIO – Bariérové skákanie – je na programe v sobotu popoludní.

Riaditeľ pretekov Andrej Glatz takisto pripomenul, že silné družstvá na blížiaci sa 49. ročník Grand Prix prídu z Francúzska, Nemecka, Švajčiarska (v nominácii je aj majster Európy Martin Fuchs, pozn.), Rakúska a Česka.

„Aj keď naše preteky nie sú najprestížnejším podujatím v kalendári FEI, sme radi, že práve v Petržalke získavali jazdecké ostrohy mnohí súčasní špičkoví jazdci. Najlepší Nemci, ktorí súťažia v Pohári národov, všetci prešli súťažami Grand Prix Bratislava, tak isto u nás štartovalo veľa majstrov sveta a Európy, pred OH 2012 v Londýne súťažil na Grand Prix Slovakia aj jazdec, ktorý v Londýne získal zlatú medailu,“ reagoval na otázku agentúry SITA Andrej Glatz.

Súťažný parkúr, na ktorom sa jazdci od 7. do 10. augusta predstavia, už šiesty raz postaví uznávaný odborník Eduard Petrovič z Chorvátska. Finančné ceny pre víťazov a umiestnených jazdcov predstavujú sumu 122.000 eur. Záštitu nad podujatím prevzal predseda NR SR Pavol Paška. Práve Cenou predsedu NR SR odmenia najúspešnejšieho slovenského jazdca 49. ročníka Grand Prix CSIO 3* – W Bratislava.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky