INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Skvelý štart FC Petržalka 1898

Skvelý štart FC Petržalka 1898

Futbalisti FC Petržalka 1898 skvele vstúpili do nového ročníka III. ligy Keno 10 skupina západ a tiež Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Najprv rozdrvili nováčika FC Horses Šúrovce 4:0, potom v Slovnaft Cupe zdolali FK Rača rozdielom triedy 3:0, vyhrali nad FK Sereď 2:1 a naposledy v Púchove 3:0! Celkovú situáciu v mužstve nám priblížil nový tréner Tomáš Medveď, bývalý známy ligový hráč viacerých klubov, napríklad Slovana, Petržalky, Interu, Lokomotívy, 1. FC Košice a ďalších.

,,Počas letnej prípravy sme vytvorili úplne nový tím, ktorý je zložený predovšetkým z hráčov Domina a Petržalky. Z kádra odišlo desať a prišlo pätnásť futbalistov hráčov. Je to taký mix toho všetkého, čo sme si vytypovali. Čaká nás dlhá a náročná práca v ťažkých ekonomických podmienkach. Napriek tomu chcem vyzdvihnúť robotu všetkých ľudí, ktorí sa podieľajú na obnove petržalského futbalu. Vytvárajú mu dobré zázemie, preto všetci veríme, že sa FC raz vráti tam, kde vzhľadom na svoju históriu a tradíciu patrí – do najvyššej súťaže! Dobré výsledky v úvode sezóny sú pre nás povzbudením do ďalšej práce, verím, že oslovia aj nových sponzorov.“

Petržalka absolvovala veľmi rýchlu letnú prípravu, prežila hektické obdobie, tréningy boli na Polygrafe. ,,V prípravných zápasoch, keď zo siedmich sme šesť vyhrali, sme si otestovali výkonnosť mužstva. Každý dostal šancu ukázať, čo v ňom je, hráčom som povedal, že máme iba tri týždne na to, aby sme sa spoznali. Nevedel som odhadnúť, ako to vypáli, preto nás veľmi teší, že sa nám vydaril štart do obidvoch súťaží. Pritom na hlavné ihrisko sme sa dostali tri dni pred súťažou, lebo vedľajšie plochy boli po rekonštrukcii. Trénovali sme aj za bránami, po stranách, možno však chlapci dostali taký hlad po futbale, ktorý sa priaznivo odzrkadlil v prvých dvoch majstrovských stretnutiach,“ povedal 39-ročný T. Medveď. V kádri má aj dve zaujímavé mená. Stredný obranca Prince Ofori totiž odohral niekoľko ligových zápasov za MŠK Žilina a hosťoval práve aj v Petržalke. Ladislav Pecko ml. je synom bývalého uznávaného útočníka Slovana. FC je po 3. kolách na druhom mieste tabuľky s plným počtom bodov a v stredu 28. augusta o 17. h doma v 2. kole Slovenského pohára hostí ViOn Zlaté Moravce.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky