INZERCIA  +421 905 273 414, +421 905 273 416

Karatisti si priniesli osem medailí

Koncom mája sa konal v Martine ďalší ročník majstrovstiev Slovenskej republiky seniorov a mládeže v karate organizované Slovenskou federáciou karate a bojových umení. Dvestopäťdesiat pretekárov z celého Slovenska si to rozdalo v martinskej športovej hale a nechýbali tam ani petržalskí karatisti z KK Seiken Bratislava. Tí súťažili v 10 kategóriách. V prvej kategórii kata 6 – 9-ročných chlapcov nás reprezentoval Matúš Pitoňák, ktorý vo veľkej konkurencii postúpil do finálových bojov a nakoniec skončil na 4. mieste.

Najpočetnejšie zastúpenie sme mali v kategórii kata 10 – 13-roční chlapci do 5. kyu, kde sa predstavili Michael Šulka, Branislav Tomašovič, Marek Stránsky a Alexander Špacír. V tejto kategórii sa podarilo získať Branislavovi Tomašovičovi piate miesto, Michaelovi Šulkovi štvrté miesto a najúspešnejší bol Marek Stránsky, ktorý získal tretie miesto. Alexandrovi Špacírovi, ako nováčikovi v tejto kategórii, ušlo finále len o vlások.

Kategóriu kata 10 – 13-ročných dievčat vyhrala Petra Pitoňáková, ktorá si domov odniesla zlatú medailu a zároveň titul majsterky Slovenska. Toto víťazstvo je o to cennejšie, že zo všetkých súťažiacich mala najnižší technický stupeň a trénuje iba jeden rok.

Martin Kolčák sa predstavil v dvoch kategóriách: kata 14 – 17-roční chlapci od 3. kyu, kde získal druhé miesto a v kategórií kobudo long (cvičenie s Bo), kde si odniesol bronzovú medailu.

V kategórii, kata 14 – 17-ročné dievčatá od 3. kyu súťažila Lucia Liptáková, ktorá získala vynikajúce druhé miesto. Lucia súťažila aj v kategórii kobudo short (cvičenie so Sai), ktorú jednoznačne vyhrala a získala titul majsterky Slovenska. Toto víťazstvo je o to cennejšie, že kategória, ktorú vyhrala, bola spojená aj s chlapcami.

V ďalšom programe nasledovali súťaž kata družstiev 10 – 13-roční chlapci, kde mala naša mestská časť taktiež zastúpenie. Družstvo KK SEIKEN v zložení Michael Šulka, Branislav Tomašovič a Marek Stránsky, získalo pre Petržalku tretie miesto.

Nakoniec prišli na rad súťaže v športovom zápase, kumite, kde sme mali zastúpenie dvoch kategóriách. V kategórii muži 18+ do 78 kg sa predstavil Norbert Gyűrösi, ktorý nakoniec v silnej slovenskej konkurencii získal štvrté miesto. V kategórii dievčatá 12-13 rokov nad 160 cm nás reprezentovala skvelá Simona Kolčáková, ktorá nedala súperkám šancu a svoju kategóriu vyhrala a stala sa tak majsterkou Slovenska.

Petržalčania si z Martina priniesli celkovo osem medailí. Z toho boli tri zlaté, dve strieborné a tri bronzové. Všetkým gratulujeme k ich úspechu a ďakujeme za reprezentáciu našej mestskej časti.

Majstrovstvá Slovenska sú síce vrcholom končiacej sa sezóny 2012/2013, ale naši karatisti neodpočívajú ani po nich. Už o necelé dva týždne sa zúčastnia na európskom turnaji v Poľsku (XI Europa Karate & Kobudo Cup for Club – RONIN) a cez letné prázdniny na medzinárodnom týždňovom sústredení s okinawskými majstrami v Liptovskom Mikuláši. Podrobné výsledky a informácie môžete nájsť na stránke www.seiken.sk.