INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Kapitán si pochvaľuje stopérsky post a trénera Zachariáša

Kapitán si pochvaľuje stopérsky post a trénera Zachariáša

Futbalisti FC Petržalka 1898 zvládli jarnú časť III. ligy Keno 10 skupina západ a udržali sa v súťaži aj pre nasledujúci ročník. Veľkú zásluhu na záchrane má 22-ročný kapitán a stredný obranca Matej Klenovský, odchovanec Rapidu, mládežnícky reprezentant Slovenska a od roku 2006 hráč Petržalky. Istý čas ho trénovala aj známa dvojica Vladimír Weiss – Michal Hipp. S Matejom Klenovským sme sa porozprávali po záverečnom víťaznom zápase s Nemšovou.

Pre Petržalku je cenné, že ste sa udržali v súťaži, ale v nastávajúcom ročníku už by ste mali mať smelšie ciele, najmä keď z III. ligy postúpi do II. ligy minimálne až šesť mužstiev…

– Pre celkový vývoj v tabuľke bolo dôležité, že sme pravidelne zbierali body, niekedy sme súperov zlomili až v posledných minútach. Cieľ zachrániť sa sme splnili aj preto, lebo sme absolvovali kvalitnú zimnú prípravu, za tri mesiace sme sa zohrali a v prípravných zápasoch sme ukázali našu silu aj proti silnejším mužstvám. Vyšiel nám štart do jarnej časti, keď sme v prvých troch kolách získali sedem bodov. V II. lige bude od ročníka 2014/2015 reorganizácia súťaží, myslím si, že Petržalka sa zaradí medzi mužstvá, ktoré budú ašpirovať na postup.

Dôležitá sa ukázala zmena v realizačnom tíme, keď po 11. kole sa stal novým trénerom Alexander Zachariáš…

– S týmto trénerom si naše mužstvo sadlo preto, lebo väčšinu chlapcov, ktorí vyšli z dorastu v predchádzajúcom roku, viedol práve on. Veľmi dobre teda poznal ich kvality, vedel čo môže od nich čakať a kedy na nich treba pritlačiť. Od nástupu zaviedol v kabíne tvrdú disciplínu, už na jeseň priniesol do mužstva oživenie, keď sme vyhrali dve z troch stretnutí. Zmena trénera nám jednoznačne prospela.

V obrane vynikáte prehľadom, dôrazom, dobrým čítaním hry. Je post stopéra vašim najobľúbenejším?

– Nie, na tomto poste som hral prvú sezónu, práve tréner Luhový ma zaradil na miesto stopéra, keďže tam nemal koho dať. Predtým som totiž väčšinou hrával krajného stredopoliara, potom aj obrancu, medzitým som mal vážne zdravotné problémy. Absolvoval som dve operácie kolena, našťastie, teraz som úplne zdravý a znova vo forme. V strede obrany sa dobre cítim.

Po príchode nového majiteľa do FC Petržalka 1898 sa hovorí o zmenách v realizačnom tíme a zrejme aj v hráčskom kádri. Ostanete v Petržalke?

– Zatiaľ sú to všetko iba dohady a šumy, uvidíme čo prinesú najbližšie týždne. Iste, zmeny nastanú, po príchode nového majiteľa sa stavia ďalšia časť tribúny, myslím si, že všetko smeruje k tomu, aby sa v klube zlepšili aj finančné podmienky. V FC mi končí v lete zmluva, s novým majiteľom sme už rokovali o jej predĺžení, zatiaľ však nič nie je isté. Určite by som ešte rád zabojoval za Petržalku, keby však prišla výhodná ponuka z vyššej súťaže, tak by som po dohode s majiteľom odišiel.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.