INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

ZŠ Gessayova druhá, Gymnázium Pankúchova šiesta

ZŠ Gessayova druhá, Gymnázium Pankúchova šiesta

V utorok 20. a v stredu 21. mája vyvrcholilo na ihrisku BCT Bratislava finále krajského kola bratislavského regiónu mladších dievčat a mladších chlapcov DÔVERA ŠKOLSKÝ POHÁR SFZ v malom futbale. V kategórii dievčat Petržalku reprezentovala ZŠ Gessayova a chlapcov Gymnázium Pankúchova. Viac sa darilo dievčatám, ktoré skončili druhé, zatiaľ čo chlapcom patrila šiesta priečka. Družstvá mladších dievčat a chlapcov, ktoré postúpili z okresných kôl bratislavského regiónu, boli rozdelené do dvoch skupín.

Výsledky – dievčatá, skupina A

ZŠ Gessayova BA – ZŠ Bieloruská BA 12:1, góly: Kratochvílova 9, Milková, Szabová, Vačková – Kamenická, ZŠ Gessayova BA – ZŠ Fandlyho PK 3:0, Kratochvílová 3, ZŠ Tomašov – ZŠ Gessayova BA 2:4, Kratochvílová 2, Szabová 2.

Finále: ZŠ Gessayova BA – ZŠ Kalinčiakova BA 0: 10.

Najlepšou strelkyňou sa so 16 gólmi stala Viktória Kratochvílová zo ZŠ Gessayova Bratislava. Ceny odovzdávali: Róbert Vittek, ambasádor turnaja, reprezentant SR, hráč ŠK Slovan Bratislava a Igor Žofčák, reprezentant SR, hráč ŠK Slovan Bratislava.

Výsledky – chlapci – skupina A

Gym. Pankúchova – ZŠ Drieňová 0:5, Gym. Pankúchová – ZŠ Mudroňova 4:1, góly: Zechel 2, Kuruc, Fábry, ZŠ Tajovského Senec – Gym. Pankúchova 6:0.

O 5. – 6. miesto: ZŠ Lozorno – Gym. Pankúchova 3 : 2,Gergel, Bezák.

,,Na finále krajského kola sme prišli so zúženým kádrom, k dispozícii som mal iba sedem chlapcov. Prejavilo sa to hlavne v zápase o konečné umiestnenie, keď už moji zverenci nevládali. Navyše sme dostali nešťastné góly po protiútokoch súpera, na druhej strane sme síce boli herne lepším tímom, ale nevyužili sme dosť príležitostí. Pre nás to bola dobrá skúsenosť už len tým, že sme na ceste do tohto kola porazili ZŠ Pankuchova 4. Urobili sme veľký krok dopredu a preto verím, že o rok tu budeme znova hrať. Výhodou je tiež, že väčšina chlapcov má taký vek, že sa s nimi dá počítať aj pre ďalšiu sezónu,“ povedal nám učiteľ Gymnázia Pankúchova Juraj Tomiš.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky