INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Tímový duch priniesol najväčší úspech po 20 rokoch

Tímový duch priniesol najväčší úspech po 20 rokoch

Basketbalisti petržalského klubu BK Regent ´94 sa stali po prvý raz v dvadsaťročnej histórii víťazmi Mestskej basketbalovej ligy. Vo Final 4 tejto súťaže, najskôr v semifinále zdolali MBK KP Multichuys 60:56 a vo finále po veľkej dráme BK Inter Bratislava „C“ 72:64 po predĺžení. Vytriskol gejzír radosti… Viac sme sa o tomto úspechu porozprávali s trénerom Petrom Bielikom, spoluzakladateľom petržalského basketbalového klubu BK REGENT ´94.

 

Aké je zázemie BK Regent ´94 a kde hráva svoje ligové zápasy?

– BK Regent založili absolventi športového gymnázia Hubenného, ktorí sa nakoniec rozhodli pre ďalšie štúdium a nie pre profesionálnu dráhu športovca. Zakladajúci členovia klubu sú Tomáš Erneker, Martin Gregor, Roman Hladký, Branislav Karšay, Jaroslav Kašiak, Robert Szabó, Oliver Šolc a ja. Klub vznikol v roku 1994 a meno pochádza z petržalského podniku Regent, kde sme sa často stretávali. Za ostatných dvadsať rokov sme na palubovke i mimo nej prežili veľa krásnych a humorných chvíľ. Vytvorila sa z nás výborná partia, ktorá drží spolu až doteraz. Počas tohto dlhého obdobia sa v tíme vystriedalo niekoľko trénerov a viac ako 50 hráčov. Naša sila spočíva v tímovom duchu. Každý zápas je pre nás dôležitý. Keďže väčšina z nás pracuje a má rodiny, stáva sa, že sa nás pred zápasom zíde len pár. Napriek tomu dáme do zápasu všetko. Gro ligových zápasov odohrávame na našej domácej pôde v DK Lúky. Tam sme momentálne doma a tam sa rodí naša sila.

Dôležitou súčasťou každého tímu je vedenie, tréneri a hráči. Vymenujte najdôležitejších ľudí vo vašom klube…

– Našou silnou stránkou je tímový duch. Všetci bojujú za Regent, za tím, ktorý je ich druhou rodinou. Pomáhame si, podporujeme sa, veríme si. Iste, sú chvíle, kedy to medzi nami iskrí a padajú silnejšie slová. No práve to nás posúva a dokážeme sa stále vyvíjať. BK Regent má za sebou viacero úspechov, no najväčšiu váhu má určite ten, ktorý sme získali v tomto ročníku. Každý tréner a každý hráč ovplyvnil tento klub a prispel k dnešnému úspechu. Vďaka patrí jednoducho všetkým.

Čo pre klub znamená víťazstvo v mestskej lige?

– Už viackrát v tejto súťaži sme mali víťazstvo na dosah, no vždy sme stroskotali v semifinále. Pred sezónou sme vhodne doplnili káder a náš jasný cieľ bol víťazstvo v mestskej lige. Som rád, že sme naplnili vytýčený cieľ. Víťazstvo pre nás znamená odmenu za dobre vykonanú prácu. Satisfakcia za uplynulých dvadsať rokov, ktoré sme strávili každý hrací deň v piatok od 20. h na našich parketách, ktoré pre nás znamenajú náš svet.

Aké sú vaše ďalšie plány, čo by ste chceli v blízkej budúcnosti dosiahnuť?

Potvrdiť suverenitu v ďalšom ročníku bude oveľa náročnejšie ako zisk tohto majstrovského titulu. Našim cieľom preto bude dať dokopy družstvo na ďalšiu sezónu a obhájiť prvenstvo. Je to cieľ , ktorý je záväzkom a zároveň i výzvou. Všetci sa veľmi tešíme a sme pripravení tvrdo trénovať.

FINAL FOUR MBL 2013/2014

Semifinále

MBK KP MULTICHUYS – BK REGENT ´94 56:60

REAL BRATISLAVA – BK INTER BRATISLAVA „C“ 66:87

O 3. miesto

MBK KP MULTICHUYS – REAL BRATISLAVA 88:69

Finále

BK REGENT ´94 – BK INTER BRATISLAVA „C“ 72:64 PP

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky