INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Areál športu a vzdelávania na Sklodowskej ulici poskytne mládeži výborné zázemie

Areál športu a vzdelávania na Sklodowskej ulici poskytne mládeži výborné zázemie

V roku 2010 sa Ing. Marek Mojto, ako predseda fanklubu fanúšikov petržalského futbalu Engeraufans, začal podieľať na založení nového futbalového subjektu a návrate futbalu späť do Petržalky. Spolu s Jozefom Venglošom ml. našli vtedy spoločnú reč, dali sa dokopy a vznikla tak FC Petržalka 1898 a.s. Aj za pomoci mestskej časti sa po štyroch rokoch napokon podarilo futbal do Petržalky vrátiť.

 

o V súčasnosti ste jedným z patrónov petržalského futbalu. Hovorí sa o vás, že ste „šialeným futbalovým fanatikom“ a najmä mládežníckym…

– V mládeži vidím budúcnosť petržalského futbalu. Chcem naďalej vytvárať a zlepšovať podmienky pre ich kvalitný futbalový rast a vzdelávanie. V súčasnosti máme v klube vyše 300 detí a záujem o náš klub je čoraz väčší. Do prípravky sa nám hlási stále viac a viac nádejí. Vyberáme však iba talenty. Kvalitná práca s mládežou prináša výsledky, čo sa prejavilo napríklad aj na nedávnom zraze reprezentácie do 21 rokov, kde Petržalská akadémia mala až troch odchovancov, najviac zo všetkých slovenských klubov. To je výsledok kvalitnej práce Venglošovcov, na ktorej treba stavať. Seniorské A-mužstvo Petržalky je zložené prakticky z odchovancov a toto je cesta, ktorou sa treba uberať. Potrebujeme k sebe získať niekoho, kto seniorský klub bude podporovať finančne a nie iba rečami.

o Pred vyše rokom ste začali riešiť budúcnosť areálu a budovu na Ulici M.C. Sklodowskej v Ovsišti, kde pred časom sídlila Polygraf Venglošova futbalová akadémia, dnes nástupnícka FC Petržalka akadémia, ako zriaďovateľ Strednej športovej školy.

– Od nového školského roka 2014/2015 už budeme pôsobiť v nových zrekonštruovaných priestoroch. V škole budú korektné študovne, kabinety a triedy. K dispozícií bude aj zrekonštruovaná telocvičňa so šatňami, jedáleň s nadštandardnou kvalitou stravy a zrevitalizovaný exteriér. V ďalších vynovených priestoroch bude pôsobiť francúzska súkromná škola od predškolského veku až po deviatakov. Vo francúzskej škole bude 180 detí, v športovej okolo 120 žiakov, v našich mládežníckych futbalových družstvách zhruba 300 mladých futbalistov, takže to je už dosť slušné číslo. V areáli bude pôsobiť vyše 600 detí. A to ešte nerátam susedných hokejistov…

o V plnom prúde sú nielen rekonštrukčné práce budovy, ale aj prípravy na rekonštrukciu celého vonkajšieho areálu.

– V týchto dňoch pracujeme na projektovej dokumentácii budúceho ihriska s umelým trávnikom, s korektnými rozmermi veľkej hracej plochy. Takáto hracia plocha s umelým povrchom je v Bratislave len jedna. U nás, na Sklodowskej, pribudne ďalšia. Bude pre naše potreby a poskytneme ju aj iným klubom na prenájom, čím zvýšime naše samofinancovanie. Paralelne zrevitalizujeme lesík, kde plánujem urobiť rodinný voľno-oddychový parčík. V týchto mojich plánoch mi pomáha mini tím, či už Vlado Kondrlík, Rasťo Kunst, Emil Stranianiek a aj veľmi aktívne niektorí rodičia detí. V neposlednom rade aj starosta Vladimír Bajan, rovnako jeden z veľkých fanúšikov a podporovateľov. Podstatné je, aby celá činnosť klubu bola transparentná. Aby sponzori, rodičia detí, fanúšikovia a každý z členov vedel, kde, ako a do čoho sa investuje. Veľká vec sa skladá z menších. Jeden zo sponzorov Mgr. Marek Trajter nemalou čiastkou podporuje klub a keď sa nájde viac takých rodičov, zas sa nám bude ľahšie dýchať. Dnes meníme za pochodu veci k lepšiemu. Meníme to spolu, svojím prístupom, zodpovednosťou, zápalom pre spoločnú vec, ktoré sú postavené na čistých hodnotách našej petržalskej komunity s rodinným zázemím.

zaciatky deticky futbal

o Na čo sa môžu fanúšikovia futbalu, mládež a športová verejnosť Petržalky tešiť?

– V Areáli športu a vzdelávania na Sklodowskej ulici. vybudujeme ihrisko s umelým trávnikom a detské ihrisko pre rodičov s deťmi. Oproti tribúne futbalového ihriska vytvoríme slušnejší priestor pre divákov na státie. Pre divákov sprístupníme zabudované hygienické zariadenia. Areál bude slúžiť, tak ako doposiaľ, pre seniorský futbal a prioritne výchove a rozvoji mladých futbalistov. Mladí športovci budú mať v našej strednej športovej škole príležitosť sa vzdelávať v odboroch blízkych športu a zdraviu a tiež sa budú môcť učiť na francúzskej základnej škole. Pod jednou strechou budú mať svoje zázemie aj futbalisti, tréneri, vedenie klubu. Svoj priestor si tu nájdu aj bývalí futbalisti v Klube Old Boys Petržalka s históriou petržalského futbalu a tiež mladí talentovaní futbalisti. Nepochybnou súčasťou bude klubová reštaurácia s detským kútikom a Galériou slávy, úspechov a trofejí petržalského futbalu.

 

  • Vlado Kondrlik

    Dobry, na tej fotke o trochu vyssie je vidiet, jasnu radost deti, s pohybu s futbalu s kamaratsva………..To co pise Marek Mojto, je jasnym dokazom toho ze i ked s velkymi roblemami najma financnymi sa nam uplne podarilo prinavratit FUTBAL do Petrzalky. Vzdy som tvrdil ze finacovanie klubu a najma v dnesnej dobe sa musi uberat cestou alebo snahou samofinacovania, vytvorenia vlastnych zdrojov. Dnes po 10 rokoch mojho fungovania ci uz pri PVFA, MFK,FC alebo teraz Petrzalskej akademii, mozem konstatovat ze som stretol vela ludi , ktory najma chceli robit futbal a po odbornej a sportovej stranke aj vedeli /Venglosovci/, zazil som obdoie transformacie na FC v obdobi kludneho prechodu pocac MFK Petrzalky, potom prislo zalozenie a.s. a nastartovanie navratu FC do Petržalky, potom to bolo vybudovanie futbalového ihriska na Sklodowskej, v neposlednom rade rozhodnutie Mareka Mojta zrevitalizovat Sklodowsku a zrealizovat myslienku dobudovania skoly, a zacat proces samofinania klubu. Ano je este vela otaznikov ale pokial budu za klubom stat taký ludia ako je napr. ING.Marek Trajter neni sa coho bat. Ano vela znas co sme boli pri klube sme tam dali nemale svoje financne prostriedky /bavime sa o 100 tis./ a aj casu , ale prave v dobe a hodine H ked sa vsetko lamalo , ked neboli zdroje na zakladny chod klubu, prisla pomoc od Mareka Trajtera. Uz 2 roky je zakladnym financnym chlebodarcom klubu, i ked ako vsetci vieme to nema to jednoduche, ale jemu aj jeho rodine patri velka vdaka, a kedze sa nemozem s Marekom stretnut osobne, tak aspon touto formou Ti DAKUJEME. Slovo DAKUJEM urcite patri aj MČ Petržalka, ktorej podpora za posledne roky je naozaj veľká a verím , že bude pokracovat aj v dalsom obdobi. Svojou neodskriepitelnou mierou prispeli aj dvaja ludia udia ,ktorych si nesmierne vazim, clovek , ktory sa postavil na celo klubu Rasto Kunst a petrzalsky patriot Emil Stranianek. Nakoniec som si nechal dalsieho Mareka, p.Mojta, nezistne podporoval klub uz v minulosti a teraz sa priamo zapojil do diania v petrzalskom futbalom zalozenim Petrzalskej akademie a revitalizaciou objektu a okolia Sklodowskej, a je uplne jasne ze vyvija velke usileina zachovanie klubu. Obom Marekom dakujem a verim , ze petrzalsky futbal prinesie este im aj nam , fanusikom, tym co pomahaju s technickym zabezpecenim klubu vela radosti a mozno po malych krockoch aj k byvalej slave Petrzalskeho futbalu……………………….A VERIM ZE RAZ TU AUSTRIU CO SOM FANUSIKOM SLUBIL PRITIAHNEM NA SKLODOWSKU………………………………………..
    Dalej dakujem: PISTA,NINAJ NESPESNY,MEDVED,PENER,HELA,CAPLA,vsetci treneri aby ta dalsia sezona bola aspon taka ako posledny polrok , vdaka Marekom a MČ……….a verim ze ziskame dalsich podporovatelou 300 detí v Petrzalke
    Vlado Kondrlik

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky