INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Úspešné petržalské dievčatá

Úspešné petržalské dievčatá

Koncom apríla sa v hale Olympia v Nitre konali majstrovstvá Slovenska v zápasení v ženských zložkách, t. j. mladšie žiačky, staršie žiačky, kadetky, seniorky. V celej tejto plejáde sa petržalské dievčatá z CVČ Gessayova 6 nestratili. Možno povedať, že excelovali.

Štart štyroch dievčat v kategórii mladšie žiačky, štyri prvé miesta na majstrovstvách Slovenska. Čo k tomu dodať? Je to mimoriadne cenný úspech dievčat. Urobili radosť trénerovi, rodičom, učiteľom a pevne veríme, že aj Petržalčanom. Ich snaha nevyšla nazmar.

Tréningové priestory v bývalej škôlke na Hrobákovej 5 nevyhovujú náročnejším tréningovým podmienkam, a preto prípravné tréningy dievčat v boli väčšinou v špecializovanej telocvični ZK Dunajplavba na Prístavnej ulici. Veď posledné dva týždne samy naliehali na trénera Milana Macha, že sa chcú na majstrovstvá Slovenska zodpovedne pripraviť. A naozaj dreli, trénovali denne dve hodiny. Posledný deň pred súťažou už toho mali plné zuby. Veď nacvičovať množstvo chmatov denne aj 20 razy, jeden chmat niekoľko dní za sebou je nesmierne únavné. Nacvičená technika je jedna vec a vykonať ju na súperovi, ktorý sa bráni, môže aj zaútočiť alebo vykonať protichmat, je zložitá záležitosť. Je to nesmierne náročné na pohybový návyk. Tréner musel vyvinúť nesmierne veľa vynaliezavosti, energie a trpezlivosti, aby bol tréning pre dievčatá zaujímavý.

Pri všetkých tréningových plánoch, ich realizácií, rôznych nápadoch a dobrej pohody bol vždy nápomocný aj dobrovoľný tréner – asistent Štefan Salaj. Veď ani posledné dosiahnuté výsledky dievčat v oboch tohoročných oblastných žiackych ligách v Prievidzi a Trenčíne neboli náhodné. Tiež Medzinárodný turnaj mládeže začiatkom februára v telocvični ZK Dunaj plavba hovoril o dobrých predpokladoch na popredné umiestnenia na M-SR 2013.

Úspešná petržalská skupina v hale Olympia v Nitre. Zľava: Staňová, jej dcéra Renáta Staňová, Štefan Salaj - asistent trénera, Mária Vojteková, Sára Zalubelová, Perla Bergerová, jej otec, druhý rad vzadu tréner Milan Macho.
Úspešná petržalská skupina v hale Olympia v Nitre. Zľava: Staňová, jej dcéra Renáta Staňová, Štefan Salaj – asistent trénera, Mária Vojteková, Sára Zalubelová, Perla Bergerová, jej otec, druhý rad vzadu tréner Milan Macho.

Na M-Slovenska štartovali dievčatá v hmotnostných kategóriách:

  • 35 kg: 1. miesto Renáta Staňová, žiačka VI. triedy ZŠ Turnianska
  • 37 kg: 1. miesto Perla Bergerová, žiačka VI. triedy ZŠ Turnianska
  • 52 kg: 1. miesto Mária Vojteková, žiačka VI. triedy ZŠ Černyševského (na úvodnej foto)
  • 57 kg: 1. miesto Sára Zalubelová, žiačka VI. triedy ZŠ Turnianska.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky