INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Najväčšou odmenou bolo hrať extraligu

Najväčšou odmenou bolo hrať extraligu

Basketbalistky BK Petržalka obstáli vo svojej premiérovej sezóne v extralige žien so cťou! Celkovo skončili na solídnom šiestom mieste, vo štvrťfinále play-off vypadli so Šamorínom, s ktorým odohrali najmä v domácom prostredí veľmi dobrý zápas. Samozrejme, výška, váha, skúsenosť a financie boli jasne na strane súpera. O náročnej sezóne sme sa porozprávali s trénerkou Beatou Renertovou.

 Ako ste boli spokojná s hrou a s umiestnením družstva, ktoré si v najvyššej súťaži meralo sily s oveľa skúsenejšími tímami?

– Odohrali sme veľa ťažkých zápasov, na prvých päť družstiev sme jednoducho výkonnostne nemali, aj keď sme s niektorými (Spišská Nová Ves a Piešťany) odohrali slušné zápolenia. Napriek tomu, že sme boli najmladším družstvom s vekovým priemerom 18 rokov (6 hráčok aj o rok bude v juniorskom veku) za nami skončili určite skúsenejší účastníci ako Cassovia, Levice a Ostrava. To je pozitívne zistenie a výzva naďalej na sebe tvrdo pracovať a posunúť sa dopredu.

Aké poznatky ste získali zo stretnutí v extralige, v čom sa musia hráčky najviac zlepšiť?

– Pred súťažou sme mali obavy aj z toho, či nebudeme ,,fackovacím panákom“ pre viaceré družstvá. Vyhrali sme však osem zápasov, čo je celkom slušná bilancia a k úplnej spokojnosti mi chýbalo zvládnutie troch stretnutí – s Ostravou, Cassoviou a Levicami. Zlepšiť sa musíme vo všetkých činnostiach, žiaľ, podmienky na trénovanie máme veľmi obmedzené, a to nás momentálne veľmi brzdí.

Pracujete s najmladším družstvom v súťaži, takže možno od neho očakávať ďalší vzostup výkonnosti?

– To určite, ale aby sa naše mladé dievčatá mohli ďalej výkonnostne zlepšovať, mali by mať na tréningoch aj hráčky, od ktorých sa môžu aj priučiť. Tým naznačujem, že po tomto ročníku, v ktorom sme si sami sebe dokázali, že máme na extraligu, by sme určite potrebovali posilniť káder. Iba vtedy sa môžeme pobiť aj o vyššie priečky. Všetko však závisí od financií.“

Ktoré hráčky si zaslúžia najväčšiu pochvalu a ktoré boli najväčšími oporami?

– Našimi najväčšími oporami boli viera a vôľa hrať v podmienkach, ktoré sme v tejto sezóne mali. Celé družstvo si extraligu v absolútnej skromnosti bez nároku na odmenu tvrdo odmakalo. Dievčatá videli, ako viaceré extraligové tímy fungujú, počas celej sezóny som im zdôrazňovala, že najväčšou odmenou pre nich je hrať najvyššiu slovenskú súťaž! Veľmi by som im dopriala lepšie podmienky v budúcom ročníku. Patrí im moja veľká vďaka.

V klube ste museli vyvinúť enormné úsilie, aby ste získali potrebné financie a mohli hrať extraligu, aká je teda budúcnosť BK Petržalka z tohto pohľadu?

– Ako budeme fungovať v ďalšej sezóne, zatiaľ vôbec nevieme. Má sa totiž meniť model extraligy a všetko závisí od financií. Moja vďaka patrí mestskej časti a, samozrejme, starostovi Petržalky Vladimírovi Bajanovi, ktorý nás podporuje. A takisto pánovi Ladislavovi Jančovi, ktorý nám veľmi pomohol s financiami, aby sme mohli hrať extraligu. Stále verím, že sa podarí postaviť viacúčelová hala, o ktorej snívam a že v nej naše dievčatá budú hrávať doma v Petržalke!“

Aký je váš ďalší program?

– Sezóna sa ešte pre viaceré hráčky neskončila, lebo sedem z nich, Páleniková, Horváthová, Zárevucká, Machová, Krivosudská, Matušková a Lelkesová budú ešte bojovať s ďalšími spoluhráčkami aj v juniorskej lige o titul majstra Slovenska. A šesť dievčat je v širšej nominácii na ME hráčok do 18 rokov.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.