INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Bowlingové dráhy sú pripravené!

Bowlingové dráhy sú pripravené!

Do roka a do dňa sa malo stať zo zanedbaného, chátrajúceho divadla Ludus moderné bowlingové centrum. Aspoň tak sľubovala spoločnosť Prespor. A svoje sľuby aj splnila. Dokonca v malom predstihu… Oficiálne bowlingové centrum otvoril 1. vicestarosta Petržalky Ján Bučan. O novučičkom (nielen) športovom stánku sme sa rozprávali s Jurajom Bobríkom.
Prečo ste sa rozhodli pre bowlingové centrum práve v Petržalke?
Zvažovali sme viac možností, Petržalka sa nám však zdala najvhodnejšia. Má komplexnú infraštruktúru, veľký počet obyvateľov s vysokým podielom mladých, ktorým vieme ponúknuť možnosť športovať, resp. zmysluplne tráviť voľný čas. Bývalý Ludus bol pre nás zároveň vhodný objekt pre jeho polohu v budúcom novom športovo-spoločenskom komplexe (pripravovaná plaváreň, vonkajšie športoviská -U rampa, atď., park, plus naše PBC). Svoju úlohu zohrala tiež korektná spolupráca s petržalskou samosprávou.

bowling exterier vecer
Ako dlho trvala rekonštrukcia a koľko stála?
Náklady, tak ako sme to deklarovali a zverejnili v našom zámere pri podpise zmluvy s Mestskou časťou Bratislava – Petržalka, boli 1 mil. eur a ďalších 300- tis. eur sme investovali do technológií a zariadenia. Pritom sme sa zaviazali, že všetko stihneme „do roka a do dňa“ a to sme tiež splnili. Náročná rekonštrukcia bývalého Ludusu od samého začiatku do otvorenia Petžalského bowlingového centra trvala necelý rok, presne 11 mesiacov.
Čo všetko PBC ponúka? Po športovej, aj spoločenskej stránke?
PBC je predovšetkým športovisko, a teda ponúkame športové vyžitie návštevníkom, hráčom a všetkým priateľom bowlingu. K dispozícii majú špičkovú bowlingovú technológiu s 8 dráhami, kde sa môžu hrať oficiálne súťaže pod hlavičkou Slovenského bowlingového zväzu, medzinárodné a národné súťaže dospelých a mládeže ako sú 1.a 2.liga, Bratislavská liga, Extraliga i Európsky pohár. Na svoje si však prídu aj amatérski a začínajúci hráči, mládež a deti. Dráhy sú vybavené aj pomôckou, ktorá uľahčí hru aj deťom do 12 rokov. Samozrejme, k tomuto patrí aj možnosť občerstvenia v reštauračnej časti, kaviarni a bare. K dispozícii sú aj kompletné sociálne zariadenia a šatne s možnosťou zapožičania bowlingovej obuvi.
Na druhom podlaží objektu máme priestory vybavené kvalitnou audio a videotechnikou pre rôzne spoločenské aktivity – školenia, porady, spoločenské akcie, športové cvičenia, atď. V budúcnosti plánujeme rozšíriť naše služby o maséra, saunu, prípadne fitnes a podobne.

bowling interier vecer
Aká bola spolupráca s petržalskou samosprávou?
Spolupráca s petržalskou samosprávou od prvého kontaktu v lete 2013 až do otvorenia bola na vysokej profesionálnej, a dovolím si tvrdiť, až priateľskej úrovni, od začiatku fandili nášmu náročnému zámeru. Platí to pre všetkých bez výnimky, od poslancov Miestneho zastupiteľstva, ktorý zámer jednoznačne schválili, cez všetkých pracovníkov samosprávy, až po pána starostu. Som presvedčený, že takáto spolupráca a vzťahy zostanú aj do budúcnosti.
Ako máte otvorené a či je potrebné si dráhy rezervovať?
Už teraz je veľký záujem návštevníkov a hráčov, usporiadavame aj rôzne bowlingové turnaje a súťaže, preto jednoznačne odporúčame si vopred rezervovať dráhy na bowling@bowlingpbc.sk, tel.: 02 / 20 76 29 90 v čase otváracích hodín). Zariadenie je pre našich návštevníkov otvorené denne, a to:
Po-Št: 14.00 – 24.00 h, Pi: 13.00 – 24.00 h, So: 11.00 – 24.00 h a Ne: 11.00 – 22.00 h. (sv)

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky