INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Viac než klub – viac než sídlisko

Viac než klub – viac než sídlisko

Ku sklonku minulého roka sa zopár Petržalčanov cielene stretlo v Senci. Okrem príslušnosti k najväčšiemu sídlisku na Slovensku ich spájajú aj hodnoty, ktoré možno vyjadriť konštatovaním z titulku – Viac než klub. V ich prípade je to španielsky futbalový veľkoklub FC Barcelona a hodnoty, ktoré presahujú bežné – hoci aj skalopevné – fandenie. Stretnutie malo podobu valného zhromaždenia členov slovenského fanklubu Penya Barcelonista Eslovaca dels Alts Tatras a okrem našich z Petržalky tam boli zástupcovia z celého Slovenska – 75 členov vrátane rodín s deťmi. Vysoká účasť predznamenala vydarenú akciu.

Najpozitívnejšie na stretnutí bolo uvedomenie si toho, že človek niekam a k niekomu patrí a že tmelom, čo ho spája s inými nie je iba futbal, ale aj morálne hodnoty, snaha neodkloniť sa od princípov fair play na ceste k cieľu  byť najlepší. Istá paralela s Petržalkou sa tu dá vystopovať. Tí, čo si sídlisko odbývali od začiatku výstavby vedia, ako ťažko sa v ňom harmonizoval život, dodržiavali susedské a ľudské vzťahy, ako ťažko sa uskutočňovali predsavzatia a snívali sny. Chcelo to odvahu, prácu, chuť zlepšovať sa, pomáhať si navzájom, nevzdávať sa, nepodliezať prekážky ale zdolávať ich, chcelo to presvedčenie, že patríme na toto miesto a sme súčasťou spoločenstva. Po čase sa sformovala občianska komunita a z panelákov sa stal plnohodnotný domov. Petržalka si prešla ťažké časy, ale dnes je aj ona Viac. Viac než sídlisko. Najväčšie na Slovensku – stvorené ľuďmi, ktorí sa doň prisťahovali z každého jeho kúta.

Kedysi (a nie je to tak dávno) nás stmelovala futbalom Artmedia. Dnes je to pre mnohých Barca, s ktorou snívame sny o peknom  futbale a víťazstvách. Ak chcete patriť do našej rodiny môžete sa prihlásiť za člena fanklubu. Všetko o jeho hodnotách a možnostiach sa dozviete na www.fcbarca.sk.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky