INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Nočný boj majora v. v. – Krimipríbeh

Nočný boj majora v. v. – Krimipríbeh

Aby bolo hneď od začiatku jasné, treba vedieť, že v. v. je skratka statusu delostreleckého dôstojníka okoliu prezrádzajúca, že svoje si už odslúžil a v súčasnosti je vo výslužbe. To však v žiadnom prípade neznamená, že je na odstrel. Vo svojej šesťdesiatke a niečo je stále chlap na svojom mieste o čom nás presvedčia nasledujúce riadky príbehu, v ktorom hrá hlavnú rolu spolu s dvadsaťšesťročnou plavovlasou slečnou Ing., čo je akademický titul po získaní určitého vzdelania. Priaznivci umenia televíznych formátov kto s kým, kedy a podobnými seriálovými skvostami budú sklamaní – láska, sex ani vulgarizmy sa nekonajú, kúsok násilia si však užijú.

Príťažlivá suseda, nazvime ju Helenka, nebola v kolektíve spolubývajúcich v panelovom dome s ôsmimi podlažiami pre svoju priateľskú povahu obľúbená. Žiadna kontradikcia – družnosť vo svojom trojizbovom byte prejavovala vítaním častých hlučných návštev spojených s veselými večierkami do skorého rána, čím si okrem mnohých individuálnych upozornení od väčšiny susedov, vrátane inak pokojného kanoniera Marcela v.v., vyslúžila aj viacnásobnú vizitu mužov zákona. Po tom všetkom v dome o nej kolovalo, že je primitívna hus, vyštudovaná za oravskú slaninu, lavórovicu a tak, čo zrejme nebola pravda, pretože dnes za také smiešnosti nikto diplomy nerozdáva a okrem toho pochádza z Kysúc. V ten piatkový večer to pre susedov vyzeralo nedobre už od poobedia, kedy u Helči riešili ešte v robote načatý problém. Zrejme pracovný, pretože viackrát spomenuli vola v súvislosti so svojim šéfom. Deň sa prehupol do hodín večerných, vola vystriedala volenka aby, iniciovaná monotónne produkovaným rachotom šialeného bubeníka z najnovšieho cédečka, dorážala na normálnu činnosť nervovej sústavy. Čo je veľa to je moc, pomyslel si o poschodie vyššie bývajúci Marcel, ktorého napriek miernej nedoslýchavosti získanej službou vlasti, hluk zodvihol z postele. Po chvíľke vyzváňania a klopania mu dvere otvorila domáca, ktorá si vypočula žiadosť o kúsok šťastia v podobe nočného pokoja. Susedský dialóg prerušila mužská postava so striktnou požiadavkou, aby dedo odpálil. Naondulovaný panák, postavil by som ťa do pozoru až by si vyzeral ako Lótova žena, aj tak sa na ňu podobáš, zhodnotil povel civila oslovený. Nevedno či poznal vizáž dotyčnej dámy, faktom je, že Lótova žena vyskočila spoza Helči s úmyslom zložiť deda na zem. Predmetné miesto však po dobre mierenom zásahu zaujal útočník, čo malo za následok niekoľko modrín, jeden vybitý zub a prítomnosť dvoch policajtov. Raz darmo, delostrelci sú tvrdí chlapi.

Povráva sa, že Helenka je rozhodnutá byt predať, pretože Marcel namiesto basy bol stíhaný len za priestupok a v spoločnosti netolerantného rabiáta sa vraj bojí bývať.

V bratislavskom kraji za prvých päť mesiacov roka 2013 zaznamenali policajné štatistiky deväť prípadov trestného činu Ublíženie na zdraví (SR 146), na základe ktorých boli vyšetrované štyri osoby (objasnenosť 44%). Tak vraví § 156 trestného zákona v súvislosti s ublížením na zdraví: Kto inému úmyselne ublíži na zdraví, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až dva roky. (Okolnosťou podmieňujúcou použitie vyššie trestnej sadzby – odňatie slobody na jeden rok až päť rokov – je čin spáchaný na chránenej osobe, z osobitného motívu, závažnejší spôsob konania, za krízovej situácie alebo spôsobenie ťažkej ujmy na zdraví).

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.