INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Šarmantná Ivica a džob

Šarmantná Ivica a džob

Boli raz dvaja kamaráti. Pre potreby nasledujúcich riadkov ich pokrstíme na Dušana  (43) a Mira (41), pričom prezradíme, že každý z nich sa hrdil akademickým titulom pred menom a Dušan navyše aj kariérnym titulom MBA za svojím, doteraz paragrafmi nepoškvrneným priezviskom.

Mirove manželstvo bolo zo začiatku nielen harmonické, ale na rozdiel od iných aj prosperujúce. Čo bolo, bolo. Od radovánok novomanželských už uplynul nejaký ten rôčik a Miro, napriek svojej zodpovednej a časovo náročnej práci, si vždy našiel čas pre peknú ženu. S príťažlivou Ivicou (28) sa stretol na parkovisku pred hotelom, v ktorom bol na vydarenom pracovnom obede. Poznali sa z jeho terajšieho pracoviska, kde začala práve na jeho príhovor a ktoré musela opustiť kvôli nemu, vtedajšiemu šéfovi oddelenia, pre porušenie pracovnej disciplíny. S úsmevom sa mu prihovorila, na ten nešťastný incident vraj už zabudla a pozvala ho na kávu do blízkeho bistra. Dozvedel sa, že prednedávnom skončila externé štúdium a má drobné problémy, pretože sa jej nedarí nájsť džob primeraný praxi a získanému vzdelaniu a či len tak, náhodou, nevie o niečom vhodnom a keby niečo, celkom naozajsky je ochotná sa primerane dotyčnej osobe odvďačiť. Primeranosť ani vďačnosť nešpecifikovala, z výrazu tváre sa však dala dešifrovať snaha za vhodné pracovné miesto aj niečo oferovať.

Bola dobrá aj po odbornej stránke, ale párkrát zabudla na prácu a víkend si predĺžila. Napriek všetkému som sa s ňou rozlúčil, ináč by som ohrozil vlastný postup, vysvetľoval Dušanovi, ktorý bol v inej bratislavskej spoločnosti vo firemnej hierarchii na poprednom poste a na jeho slovo sa vždy dalo spoľahnúť. Tak to bolo aj v tomto prípade, prečo by som nepomohol priateľovi, je taký čas, ruka ruku umýva a všetko sa vždy dá zužitkovať, pomyslel si, a tak šarmantná Ivica o niekoľko dní už zarezávala na pozícií personálneho konzultanta seniora.

O tom, ako sa pôvodné vzťahy vzájomnej výpomoci dvoch kamarátov dostali do deštruktívnej podoby, nateraz kolujú len fámy. Povráva sa, že šarmantná Ivica, ktorá je opäť bez zamestnania, odolávala Dušanovmu vynucovaniu si vďačnosti formou sexuálneho harašenia až tak tvrdo, že odmietnutý nápadník bez okolkov požiadal o to, čo dávala Mirovi. Nech som mu dávala čo dávala, pár stoviek za to, aby ma prijal do roboty, nepotreboval, vyhlásila  Ivica skôr, ako natrvalo opustila svoje pracovisko.

Vďačnosť je ako ťarcha, pomsta ako zisk, zafilozofoval si policajt, ktorý prijímal z rúk podenkovej personálnej konzultantky oznámenie o peniazoch, ktoré vraj musela dať jednému z dvojice bývalých kamarátov. O poskytnutí inej, nepeňažnej formy prejavu vďaky, dosiaľ nepadlo ani slovo.

V bratislavskom kraji za prvé dva mesiace roka 2016 zaznamenali policajné štatistiky šesť prípadov trestného činu Prijímanie úplatku (SR 24), na základe ktorých boli vyšetrované tri osoby (objasnenosť 50 %). Tak vraví § 328 trestného zákona v súvislosti s prijímaním úplatku: Kto priamo alebo cez sprostredkovateľa pre seba alebo pre inú osobu prijme, žiada alebo si dá sľúbiť úplatok, aby konal alebo sa zdržal konania tak, že poruší svoje povinnosti vyplývajúce zo zamestnania, povolania, postavenia alebo funkcie, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov. (Okolnosťou podmieňujúcou použitie vyššej trestnej sadzby  – tri roky až dvanásť rokov – je závažnejší spôsob konania, čin veľkého rozsahu).

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky