INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Štyri zastavenia s trúnkom

Štyri zastavenia s trúnkom

Bratské putá sú mocné. Občas to však v súrodeneckých vzťahoch zaškrípe a je z toho pokrvná apokalypsa ako v kauze Kaina a Ábela, z ktorých jeden, podľa biblického príbehu, po prvý raz v histórií zistil, že človek je schopný ukončiť život človeka. Filmovému Romulovi a Removi sa mohol sexsymbol minulých liet Anita Ekbergová poďakovať za príjemný kúpeľ vo Fontáne di Trevi, tí skutoční svoju vlčiu výchovu nezapreli. Alebo bratia Lumierovci. Slovo dalo slovo a z meravej fotografie sa, napriek ich skepse, stal jeden z najvýnosnejších biznisov. Slávu prežili bez úhony.

Bratia Miro (19) a Richard (21) vstúpia do letopisov – aspoň policajných – za niečo iné. Aj keď neboli žiadne usmoklené dievčice, ale fitneskom vymodelovaní svalovci, vedeli byť urážliví, najmä keď anabolizéry vymenili za doping alkoholový. Tak ako v ten nedeľný deň. Po ligovom zápase sa žiadalo prírastok bodov náležite osláviť, aj keď sa tak stalo s dvojdňovým oneskorením. Fanúšik je fanúšik. V popoludňajších hodinách skalní súrodenci ešte ako tak boli v norme, prechádzali sa po meste a využívali pôvaby jednotlivých vstupov do príslušných zariadení ponúkajúcich príjemné posedenie. Pri štvrtom zastavení návštevu na veľavravný návrh šéfkelnera predčasne ukončili a z denného baru odišli aj s nedopitou fľašou vína. Po likvidácií obsahu ju pekne-rúče švihli o stenu najbližšieho domu. Trblietajúce sa črepiny ako tmavozelený pokrovec pokryli chodník drobným povlakom, z ktorého úštipok sa dotkol aj okoloidúceho muža s kočíkom.

A sme pri jadre veci. Slušné upozornenie úzkostlivého ocka v nich vyvolalo cunami urážlivosti priamo úmernú skonzumovanému trúnku. Viac sa cítil dotknutý mladší Miro, ktorý sa nerozpakoval a samozvaného interpreta dobrých mravov bez okolkov udrel. Keďže tatko sa nedal, Richarda pochytilo rozhorčenie okorenené akútnym nutkaním brániť rodinnú česť. Teraz už bitý muž nemal v súboji žiadnu šancu, kočík s dieťaťom nechal na ulici a vbehol do vedľajšieho domu, v ktorom býval. Pobúrení bratia sa ústupom nedali zmiasť a napriek grádom ho celkom úspešne prenasledovali. Dobyli bránu, dobyli byt a dobili aj nešťastníka v ňom. V ďalšom ataku sa im snažili zabrániť dvaja policajti, ktorí na miesto činu prišli ako prví. Bratia na ich výzvy nastoliť pokoj zbraní nereagovali, aktívnejší Miro vrazil do uniformovanej hrude, čo malo za následok pád do Richardovho objatia a následný úder päsťou to tváre potácajúcej sa ruky zákona. Nôž Richard už tasiť nestihol. Spacifikovala ho ďalšia hliadka, ktorá dorazila na miesto krátko po tej mierne inzultovanej.

Bratská súdržnosť sa skončila ráno po čiastočnom vytriezvení za policajnými mrežami. Akosi sa nevedeli dohodnúť kto a prečo pokojného tatka prichádzajúceho k rodinnému krbu atakoval. O tom, že sa ušlo aj policajtom, nič nevedeli. Úbytok pamäti môže byť jedným z príznakov Alzheimerovej choroby a ďalších typov demencie. To však nie je váš prípad, vyjadril sa k solidárnemu výpadku pamäte vyšetrovateľ, ktorý v minulosti absolvoval necelé tri semestre medicíny. Nemýlil sa.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky