INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Sociálna výdajňa skvalitňuje služby

Sociálna výdajňa skvalitňuje služby

Sociálna výdajňa v Petržalke už štyri roky poskytuje svoje služby a ponúka potravinový aj nepotravinový tovar ľuďom, ktorí sa nachádzajú v zložitej životnej situácii. Mestská časť, ako jej zriaďovateľ, každoročne skvalitňuje služby. Tak rozsah tovaru, ako aj zútulnenie priestorov. V minulom roku investovali samospráva a Nadácia Slovenskej sporiteľne 6.500 eur do výmeny okien a vstupných dverí v prednej časti, vymaľovania priestorov a rekonštrukcie kúrenia.

Tento rok samospráva v opravách pokračuje a výdajňa bude na 4 pracovné dni mimo prevádzku. Termín rekonštrukcie sme zvolili tak, aby držitelia kariet pocítili čo najmenšie obmedzenia“, povedala Alena Halčáková, vedúca sociálneho oddelenia. Predajňa bude zatvorená v týždni, v ktorom si Slovensko pripomenie 17. november ako Deň boja za slobodu a demokraciu. Počas týchto dní zmluvná spoločnosť opraví celú zadnú stenu výdajne – demontuje pôvodné výplne až po nosné konštrukcie, kopiloty aj vonkajšie mreže a vymuruje novú stenu, ktorú zateplí, omietne, vymaľuje a osadí plastové okná. Cena týchto prác je viac ako 7 tisíc eur.

Služby výdajne využíva v priemere asi sto Petržalčanov a zásobujú ju traja dodávatelia nielen trvanlivými potravinami ale aj čerstvým ovocím, zeleninou, mliečnymi a mäsovými výrobkami. „Potraviny od partnerov sú veľmi pestré. Ide o sortiment s blížiacou sa dobou ukončenia trvanlivosti, alebo o tovar s poškodeným obalom, prípadne ho uvoľnia kvôli vyprázdňovaniu skladov. Vždy sú to potraviny, ktoré sú zdravotne a hygienicky v poriadku,“ zdôraznila Alena Halčáková. Potraviny, ktoré sa počas dňa v Sociálnej výdajni neminú, nevyhodia, ale ich dajú pracovníci k dispozícii ľuďom bez domova v útulku. Všetky potraviny si tak nájdu svojho spotrebiteľa a pomôžu tým, ktorí to najviac potrebujú. Sociálnu výdajňu na Rovniankovej ulici, ktorú ako prvá mestská časť v Bratislave zriadila petržalská samospráva, slúži ekonomicky slabým Petržalčanom už od augusta 2011.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky