INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka je nemilo prekvapená postupom BSK

Petržalka je nemilo prekvapená postupom BSK

Bratislavský samosprávny kraj totiž zo svojho piatkového rokovania vypustil prerokovanie predaja budovy na Znievskej ulici mestskej časti. „Na moje prekvapenie o stiahnutie materiálu požiadala dokonca poslankyňa, ktorá bola zvolená za Petržalku“, komentuje situáciu petržalský starosta Vladimír Bajan. Po tom, ako hlavné mesto zverilo do správy Petržalky objekt na Vyšehradskej ulici aj tento na Znievskej mal po rekonštrukcii slúžiť opäť predškolákom. „Postoj BSK je nepochopiteľný práve v situácii, kedy vláda schválila koncepciu rozširovania kapacít v materských školách a v týchto dňoch sa už živo diskutuje o konkrétnych projektoch, ktoré by v rámci tejto vládnej pomoci mohli byť realizované,“ dodáva Bajan.

Na základe koncepcie rozširovania kapacít materských škôl v Petržalke, ktorú prerokovalo petržalské zastupiteľstvo, nasledovalo viacero rokovaní a písomných žiadostí o prenájom či predaj budovy na Znievskej ulici mestskej časti za účelom revitalizácie objektu na materskú školu. Dnes je totiž v absolútne dezolátnom stave, je vyhorená a kraj sa o ňu takmer vôbec nestará. Petržalka eviduje množstvo sťažností od obyvateľov na stav objektu i jeho okolia. Ostáva veriť, že kraj nezačal uvažovať o inom využití tohto objektu a že sa neobjavia iné záujmy, než ten, ktorý prejavila Petržalka – zriadiť tu materskú školu.

 • Zuzana Lukacova

  Prosim a ktora poslankina to bola? Dakujem.

  • bachar

   Zdravim zienky, veru ani mne sa to nepaci. No z Petrzalskych tam mame p. Patoprstu a Mikusovu…su tu sumy, ze to „riesil“ aj vicezupan Berta, tak zistujem a dam vediet.

 • ivana brezinska

  bravurna novinarska praca – dalsi z clankov typu vieme, ale nepovieme. to je naozaj taky problem sa tej konkretnej osoby spytat, ze preco? pripadne dalsich hlasujucich, ved ked to preslo, tak musela byt za viac ako polovica poslancov (mozno aj dalsi petrzalski)?

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201