INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka je nemilo prekvapená postupom BSK

Petržalka je nemilo prekvapená postupom BSK

Bratislavský samosprávny kraj totiž zo svojho piatkového rokovania vypustil prerokovanie predaja budovy na Znievskej ulici mestskej časti. „Na moje prekvapenie o stiahnutie materiálu požiadala dokonca poslankyňa, ktorá bola zvolená za Petržalku“, komentuje situáciu petržalský starosta Vladimír Bajan. Po tom, ako hlavné mesto zverilo do správy Petržalky objekt na Vyšehradskej ulici aj tento na Znievskej mal po rekonštrukcii slúžiť opäť predškolákom. „Postoj BSK je nepochopiteľný práve v situácii, kedy vláda schválila koncepciu rozširovania kapacít v materských školách a v týchto dňoch sa už živo diskutuje o konkrétnych projektoch, ktoré by v rámci tejto vládnej pomoci mohli byť realizované,“ dodáva Bajan.

Na základe koncepcie rozširovania kapacít materských škôl v Petržalke, ktorú prerokovalo petržalské zastupiteľstvo, nasledovalo viacero rokovaní a písomných žiadostí o prenájom či predaj budovy na Znievskej ulici mestskej časti za účelom revitalizácie objektu na materskú školu. Dnes je totiž v absolútne dezolátnom stave, je vyhorená a kraj sa o ňu takmer vôbec nestará. Petržalka eviduje množstvo sťažností od obyvateľov na stav objektu i jeho okolia. Ostáva veriť, že kraj nezačal uvažovať o inom využití tohto objektu a že sa neobjavia iné záujmy, než ten, ktorý prejavila Petržalka – zriadiť tu materskú školu.

 • Zuzana Lukacova

  Prosim a ktora poslankina to bola? Dakujem.

  • bachar

   Zdravim zienky, veru ani mne sa to nepaci. No z Petrzalskych tam mame p. Patoprstu a Mikusovu…su tu sumy, ze to „riesil“ aj vicezupan Berta, tak zistujem a dam vediet.

 • ivana brezinska

  bravurna novinarska praca – dalsi z clankov typu vieme, ale nepovieme. to je naozaj taky problem sa tej konkretnej osoby spytat, ze preco? pripadne dalsich hlasujucich, ved ked to preslo, tak musela byt za viac ako polovica poslancov (mozno aj dalsi petrzalski)?

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky