INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Náhradná autobusová stanica Nivy už v prevádzke

Náhradná autobusová stanica Nivy už v prevádzke

Od prvej októbrovej nedele  môžu cestujúci využívať nové priestory Náhradnej autobusovej stanice Nivy. HB Reavis spustil do prevádzky Náhradnú stanicu, aby sa mohol začať s výstavbou projektu Stanica Nivy, ktorý má Bratislave priniesť moderný autobusový terminál, nákupné centrum aj administratívnu budovu. Ak teda plánujete cestovať z autobusovej stanice, už len po novom.

Náhradná autobusová stanica sa nachádza v bývalom centre Bottova, prakticky cez cestu oproti tej súčasnej.  Na stanici cestujúci nájdu – informácie o spojoch aj oddychovú zónu na prečkanie, či priestor na odklad batožiny, cyklostojany, bezplatné toalety s prebaľovacím pultom a miesta na dobitie telefónov, nemá chýbať ani verejná wi-fi sieť. V interiéri majú k dispozícii aj niekoľko stánkov s rýchlym občerstvením, pekáreň, potraviny, reštauráciu a kaviareň.

Nástupištia sa budú nachádzať pred budovou Náhradnej autobusovej stanice Nivy.  Budú číselne označené, k dispozícii budú aj  elektronické tabule s informáciami o odchodoch spojov. Jednotlivé spoje môžu odchádzať z iných čísel nástupíšť než doteraz. Časy odchodov/príchodov autobusov sa nemenia. Všetky  zmeny sú uverejnené  webovej stránke spoločnosti Slovak Lines, ktorá je súčasným prevádzkovateľom autobusovej stanice.

Cestujúci sa k Náhradnej autobusovej stanici dostanú akýmkoľvek dopravným prostriedkom alebo pešo, na bicykli či autom. Zastávky MHD zostávajú nezmenené a na svojich pôvodných miestach. Na stanicu sa dostanete či už z Chalupkovej alebo aj z ulice Mlynské nivy. Šoféri môžu využívať príjazd len z Chalupkovej ulice, priamo pred budovou budú k dispozícii miesta na krátkodobé parkovanie. Developer do výstavby investoval 6,5 milióna eur a sľubuje výrazne vyšší komfort cestujúcich a kvalitu služieb.

Autobusová stanica bola do náhradných priestorov presťahovaná v nočných hodinách a cez víkend, aby bol minimalizovaný dopad na cestujúcich, verejnosť, či zamestnancov súčasnej autobusovej stanice. Skolaudovaná náhradná stanica bola uvedená do prevádzky 1. októbra. Podľa slov Jakuba Gossányiho, šéfa developmentu pre HB Reavis Slovakia, priestory Náhradnej stanice svojou kvalitou aj službami už dnes predznamenávajú to, na čo sa vo väčšom rozsahu môžu cestujúci tešiť na Stanici Nivy, ktorá prinesie medzinárodný autobusový terminál svetového štandardu.

S výstavbou nového autobusového terminálu chce spoločnosť HB Reavis začala hneď po otvorení Náhradnej autobusovej stanice. Cestujúci by ho mali začať využívať o tri roky. Stanica Nivy by mala stáť ma mieste bývalej autobusovej stanice Nivy a bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, modernej tržnice a výškovej administratívnej budovy. Nové priestory budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia. Charakterom by stanica mala pripomínať letiskový terminál. Nástupištia aj s čakárňou a službami sú plánované na prvom podzemnom podlaží. Na streche by sa mala nachádzať zelená záhrada s 550-metrovou bežeckou dráhou a kompletným vybavením pre aktívny oddych a šport. Projekt počíta s vytvorením 2 150 parkovacích miest. Stanica Nivy by mala byť hotová do roku 2020.

Zhruba 80 miliónov eur chce HB Reavis investovať do vybudovania lanovky spájajúcej Nivy s Petržalkou, kde má developer spolu s J&T Real Estate projekt Nové Lido. Úprava Mlynských nív v okolí stanice si vyžiada ďalších 24 miliónov. Súvisí s ňou aj ohlásené dlhodobé uzavretie ulice, buď úplné na 14 mesiacov alebo postupné obmedzenia počas celých 36 mesiacov výstavby.

Vizualizácie – HB Reavis

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky