INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Najviac musia pridať seniori a starší dorastenci

Najviac musia pridať seniori a starší dorastenci

Sedem mužstiev futbalového klubu MŠK Iskra Petržalka už naplno zaberá v novej sezóne. O tom, ako sa im darí a čo je nové, sme sa porozprávali s jeho bývalým hráčom,  tajomníkom a trénerom mladších žiakov Tomášom Lojdlom.

o Prečo seniori získali prvý bod až vo 4. zápase V. ligy?

– Prvé tri stretnutia v rade sme hrali vonku a zaplatili sme v nich nováčikovskú daň, keď nás súperi potrestali za chyby v obrane. V prvom domácom súboji proti ŠK Igram sme podali azda najlepší výkon, žiaľ, v koncovke nám nepriala šťastena a rozhodca nám neodpísal dva jasné pokutové kopy. Za stavu 1:0 pre nás sme nevyužili niekoľko výborných šancí, nakoniec sme na to doplatili, lebo súper vyrovnal po štandardke. Nevadí, ideme ďalej.

o Aké sú vôbec vaše ciele po postupe do vyššej súťaže?

– Káder sa v podstate nezmenil, sme radi, že sa spoliehame na hráčov, ktorí postup vybojovali. Piata liga je už predsa len kvalitnejšia a behavejšia súťaž ako VI. liga. Musí sa zlepšiť dochádzka na tréningy, verím, že sa dáme dokopy a budeme hrať niekde v strede tabuľky. Sme trpezliví, som optimista.

o Pozrime sa na ďalšie tímy. Starším dorastencom sa v III. lige zatiaľ vôbec nedarí, naproti tomu mladší dorastenci si počínajú o dosť lepšie…

– Výsledky starších dorastencov sú zatiaľ katastrofou preto, lebo veľa hráčov cez prázdniny nechodilo na tréningy. Ako sa začala škola, dochádzka na tréningy sa výrazne zlepšila. Verím, že pod taktovkou trénera Štefana Dana sa toto mužstvo výsledkovo zdvihne. Mladší dorastenci majú výhodou v tom, že tréner Rado Kurina s nimi pracuje možno už aj šesť rokov. Vytvoril dobrú partiu na ihrisku i mimo neho.

o Ako hodnotíte starších a mladších žiakov? 

Starší žiaci postúpili do II. ligy, dobre začali, v ostatných kolách sa im už darí menej. Verím, že sa budú pohybovať v strede tabuľky, alebo sa vyhnú boju o záchranu. Mladší žiaci si pod mojou taktovkou počínajú nad očakávanie dobre. Som s nimi spokojný, lebo chlapci za podpory rodičov chcú napredovať.

o Čo nám poviete o vašich dvoch prípravkách?

– Máme ešte rezervy v ročníkoch 2006, 2007 a 2008, dávame to dokopy, v tomto mesiaci budeme robiť nábor týchto ročníkov, aby sme doplnili a rozšírili našu mládežnícku základňu.

o Máte ešte nejaké novinky?

– Troška sme skrášlili náš areál na Budatínskej. Vedľa ihriska sme pre návštevníkov osadili lavičky a ďalšie miesto využijeme na reklamné bannery. Podarilo sa nám vybudovať mini ihrisko s umelou trávou, na ktorom trénujú škôlkári, prípravkári a žiaci. Myslím si, že v rámci našich možností fungujeme celkom dobre.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky