INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Petržalku ovládne hudba detí

Petržalku ovládne hudba detí

Po prvý raz ožije Petržalka celodenným festivalom s názvom Hudba detí. V interiéri aj v exteriéri Domu kultúry Lúky pripravila mestská časť Bratislava-Petržalka prostredníctvom Kultúrnych zariadení Petržalky celodenný aktívny program pre všetky deti plný hudby, rytmov, tanca a farieb. Takmer dvanásťhodinový festival, počas ktorého si deti od 5 do 10 rokov „aktívne“ užijú hudbu, odštartuje v sobotu 21. septembra o 10. h.

Úvodný tuš zahrá Tóno Gúth, zakladateľ Etnobubnovej školy Rytmika a kapely La3no Cubano, výkonný riaditeľ OZ Zvuky cez ruky, ktorého hlavnou činnosťou je neformálne vzdelávanie a osobnostný rozvoj pomocou hudby a muzikoterapie a podpora všestranného rozvoja ľudí so špeciálnymi potrebami. Deti sa budú môcť zapojiť aj do workshopov – hudobného s Katkou Feldekovou, gramofónového s Norom Šárom a Tomim Hvástom, bubnového s Tónom Gúthom alebo výtvarného s Darinkou Duffekovou.

Pre tých menej aktívnych je pripravené tanečné pásmo z dielne tanečnej školy Vierky Sádovskej – Nezábudka, ktorá už 23 rokov vychováva vynikajúcich tanečníkov. Mnohých poteší aj premietanie krátkych filmov zameraných práve na vnímanie hudby. V divadelných predstaveniach Dúhový autobus a Sólo sa predstaví u detí veľmi populárny Maťo Žák, bábkoherec a dramatoterapeut, zakladateľ Divadla Agapé. Samozrejme nebudú chýbať ani tradičné detské herne tety Slaniny a určite príde aj kúzelník. Kade ľahšie, Hanička, Alica v krajine zázrakov sú názvy divadelných predstavení, ktoré pre deti pripravili študenti z katedry bábkarskej tvorby Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

V „múdrej“ tombole môžu deti vyhrať krásne knihy od troch kníhkupectiev a aj čitateľské preukazy, ktoré poskytla Miestna knižnica Petržalka. Pre unavené deti, ale aj rodičov budú pripravené odpočinkové zóny v podobe „tulivakov“. Väčšie deti určite poteší večerný koncert Katky Feldekovej, Riša Šimurka, superstáristu Denisa Lacha a Riša Daniela. Festival zakončí diskotéka s Maťom Žákom a Norom Šárom. Celodenné vstupné na festival je pre deti do 15 rokov 3 eurá a pre dospelých 4 eurá.

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201