INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Spots #9: Za svet bez tyranie a despotizmu!

Spots #9: Za svet bez tyranie a despotizmu!

DICK-tators, projekt Aleša Vojtáška mapuje najväčšie beštie v histórii ľudstva. Príďte na ďalšie pokračovanie unikátnej akcie Spots, ktorá spája neobvyklé miesta a umenie.

Tentokrát vám organizátori prinášajú možnosť poučiť sa z vlastných chýb a nevstúpiť na vedľajšiu koľaj, ale na priamy spoj k slobode…aj o tom bude výstava Aleša Vojtáška. Na svet tyranie, ako už napovedá samotný názov DICK-tators, sa môžeš prísť pozrieť 20. júla o 18:00 do opusteného Bunkra B-S-1 Štěrkovište, čo je jedným z objektov ťažkého opevnenia Bratislavy.

DICKtators predstavujú historické osobnosti, ktoré do dnes pútajú a zároveň i desia. Avšak aj krvilačnú históriu je potrebné neustále pripomínať, aby sme opäť nesadli na lep nejakému lapajovi, lačnému po moci a krvi. Aleš Vojtášek sa projektom DICKtators snaží zmapovať svet tyranie, avšak tvrdosť uzurpátorov odľahčiť po vizuálnej stránke využitím jemnejšieho pohlavia ako Táňa Pauhofová, Rebeka Poláka, Zuzana Porubjaková, Danica Matušová či Soňa Štefková a ďalšie. Fotografie známych herečiek a modeliek v rolách diktátorov budú podtrhnuté hrou svetla a zvuku, nech si všetky vaše zmysly prídu na svoje.

Na akcii budete mať možnosť vidieť okrem výstavy tematických fotografií aj busty, koláže, live performance či intermediálne diela. S Alešom umelecky kooperovali aj umelci ako Ivana Šáteková, Kundy Crew, Branislav Laho, Osem, či Miroslava Ábelová, Tono S. svojim hudobným projektom „Návraty“, Djs Emonoizboyz a Bobsan. Sprístupnené vám bude aj podzemie, kde budú nainštalované diela, ktoré prinesú vhľad na následky diktatúry, vojny a podobného bláznovstva.

Na akciách Spots, vďaka kombinácii najprogresívnejšieho umenia a zabudnutých priestorov plných tichých príbehov vždy vzniká neopakovateľná atmosféra. Neprestávaj loviť a príď si ju vychutnať!

Viac informácií o Spots#9 nájdeš na Facebooku. Nedočkaví a všetci tí, čo ste premeškali niektoré už z odbehnutých Spots, pozrite si aspoň fotografie, z neopakovateľnej atmosféry.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201