INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Rivershow ovládla Dunaj

Rivershow ovládla Dunaj

Bratislava je metropola na rieke a poslednú júnovú nedeľu sme to pocítili. Štýlové podujatie na Dunaji dávkovalo jeden zážitok za druhým. Centrum mesta pri Eurovei, medzi Starým mostom a mostom Apollo, ovládla RIVER SHOW.

 

Spanilá jazda motorových člnov, koncerty z lode a famózne exhibície majstrov vodných športov. Na Dunaji pulzoval život a ak sa práve čakalo na utíšenie rozbúrených vôd, pevnina ponúkla výstavu jácht, prednášky, či exkluzívnu módnu prehliadku značky GAASTRA. Druhý ročník podujatia opäť ukázal, akú výnimočnú pozíciu toto mesto má.
SpanilaJazda_R.Svoboda (159 of 292)

Exhibície na Dunaji

Nepokojná voda niektorých športovcov odradila, neplatilo to však pre ambasádora značky Lampuga, Carstena Höltiga. Na akciu pricestoval až z Nemecka a jeho predvádzacie jazdy na elektronickom surfe LAMPUGA boli bezchybné.

šport, dunaj

Nadšené reakcie si vyslúžil aj náš najlepší jazdec na rýchlostnom skútri Mário Lamy. “Na River Show som sa veľmi tešil, len tu sa môžem povoziť v centre mesta, inak to plavebná správa zakazuje. Vyššia hladina mi nerobila vôbec problém a dúfam, že budem môcť spolupracovať aj na ďalších ročníkoch,” odkázal tento skromný Bratislavčan, ktorý v roku 2012 získal titul Majstra Sveta. Dodajme, že len deň pred show absolvoval prvé preteky majstrovstiev Rakúska, kde v kategórii Runabout obsadil najvyššiu priečku.

Skuter_MaroLamy_foto_MarianBartos

Nových fanúšikov si získal aj mladý slovenský reprezentant Vlado Slaný, gymnazista, s trojnásobným titulom majstra Slovenska v rýchlostných vodných formulách. Kvôli bezpečnosti musel zvoliť pomalšiu jazdu, avšak len možnosť vidieť ho na rieke bola zážitkom pre všetky generácie.

VladoSlanyMajsterSR_fotoMarianBartos

Spanilá jazda krstila Starý most

Myšlienku vrátiť život na Dunaj podporili nielen športovci, ale aj samosprávy a verejnosť. V rovnakom čase ako starosta Starého mesta Radoslav Števčík a starosta mesta Hainburg a.d. Donau, Helmut Schmidt deklarovali záujem o intenzívnejší turizmus na rieke, sa hladina pred mólom zapĺňala desiatkami motorových člnov. Prišli aby spoločne vyprevadili vlajkovú loď Magarete, z flotily Speedboats.sk, s posádkou starostov z centra Bratislavy až do Hainburgu.

Photo by [http://www.alexdamatzis.com]

 

Prechodom popod nový Starý most ho zároveň symbolicky pokrstili pre riečnu dopravu. Jeden z najkrajších momentov podujatia, nebol zážitkom len pre pevninu: „Krásne vlny ako na mori, užívali si ich aj naše deti, o rok sme tu určite opäť,“ vyhlásil jeden z kapitánov, krátko po návrate pred Euroveu.

SPANILAjazda2606_Marian_Bartos

Luxus na brehu i na vode

Za akciou s imidžom luxusného šampanského Moët & Chandon, stojí priateľská spolupráca kreatívcov zo Cherry&Cherry a majstra sveta v kategórii rýchlostných vodných formúl Tomáša Čermáka.  Práve jeho formula sa stala symbolom druhého ročníka akcie.

Photo by [http://www.alexdamatzis.com]

V programe opäť nechýbala výstava jácht Imidjex a MasterCraft, exkluzívna módna prehliadka, tentokrát yachtárskej značky GAASTRA, so Školou uzlov sa návštevníkom predstavil Slovenský zväz vodného motorizmu a veľký ohlas mala aj tvorba ľadovej sochy v réžii ICON coffee&lounge.

R.Svoboda (230 of 292)

 

Štýlovú atmosféru znásobil koncert temperamentnej Anity Soul a zostavy Miki Ozuka, Nathan a Aprynce, ktorí spoločne zaspievali exkluzívne z lode. Netradičné pódium využila aj Moja Reč a na Dunaji spravila dokrútku klipu k piesni “Všetko OK”.

MojaRec_R.Svoboda (266 of 292)

 

R.Svoboda (287 of 292)

A všetko OK bolo aj pre fanúšikov futbalu. Návštevníkov počas zápasu s Nemeckom pozdravil slovenský reprezentant Juraj Halenár. Na podujatie prišiel spoločne s Patríciou Vittek predstaviť  Vittek Futball Camp, pre mladé talenty.

HalenarVittekova_R.Svoboda (254 of 292)

RIVER SHOW BOAT CLUB

Večerná VIP zóna na móle s dielami umeleckej sklárky Gordany Turuk a fashion show GAASTRA, hostila okrem zvučných mien showbiznisu aj majiteľov jácht a motorových člnov. Slávnostné otvorenie RIVER SHOW BOAT CLUB prevzal niekoľkonásobný majster sveta, Tomáš Čermák osobne a pozval doň všetkých kapitánov s pohodovými posádkami. Klub upevňuje vzťahy medzi majiteľmi lodí, ale davá aj priestor pre spoločné stretnutia, podporu a zábavu.

Photo by [http://www.alexdamatzis.com]

Majstri nie len na vode

S RIVER SHOW je vždy spojená zmysluplná pomoc. Druhá edícia  podporila mladého Filipa Graňa. Vynikajúci športovec, napriek Downovmu syndrómu dokáže vo westernovej jazde porážať aj úplne zdravých rovesníkov a patrí mu majstrovský titul zo špeciálnej olympiády v L.A. Stal sa tak vôbec prvým westernovým jazdcom s týmto ocenením.. Filip si nedeľu naplno užíval aj s rodinou.

FilipGRANO_R.Svoboda (174 of 292)

8 rokov a 1200 príbehov

RIVER SHOW bola jubilejným podujatím eventovej a marketingovej agentúry CHERRY&CHERRY. Michal Menkyna a Stanislav Kočan so širokým a šikovným teamom ich za osem rokov, spoločne zorganizovali neveriteľných tisíc dvesto. Od iných agentúr sa líšia hlavne dušou eventov a individuálnym prístupom, vďaka ktorému sa mnohé z realizovaných konceptov stali v brandži legendárnymi. V nedeľu sa tak neoslavoval len život na Dunaji, ale aj úspešná osmička CHERRY&CHERRY. “Existenciu našej agentúry oslavujeme každým eventom, takže dnes sme si vek osem rokov iba symbolicky pripomenuli,” poznamenal s úsmevom zakladateľ CHERRY&CHERRY, Michal Menkyna.

foto : David Duducz I www.duducz.com I
Vďaka partnerom

Pestrý program RIVER SHOW so konal pod záštitou bratislavského magistrátu, MČ Bratislava – Staré Mesto a Ružinova.  Hlavným strategickým partnerom sa stali Verejné prístavy, a.s., prevázdkovateľ verejných prístavov SR.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky