INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Dni Petržalky sú v plnom prúde

Dni Petržalky sú v plnom prúde

Štyridsiate výročie položenia základného kameňa výstavby sídliska Petržalka si obyvatelia pripomenuli výstavou fotografií a iných dokumentárnych materiálov, ktoré zachytávajú prípravu a proces výstavby najväčšieho sídliska v strednej Európe. Výstava v Dome kultúry Zrkadlový háj na Rovniankovej ulici v Petržalke potrvá do konca septembra.

Najväčší petržalský festival sa začal v polovici mája a vyvrcholí v sobotu, 15. júna, galaprogramom Dní Petržalky. Šestnásty ročník odštartoval Olympijský festival nádejí, na ktorom, ako napovedá samotný názov podujatia, bojovali nádeje z petržalských základných škôl v atletike, vybíjanej, v plávaní či cyklistike. Športový prívlastok mali aj petržalské turnaje vo futbale, tenise a aj Detská športová olympiáda. Podujatie plné radosti, úsmevov a šťastia zažili naši najmenší počas Dňa detí na akcii Na palube jednorožca. Päť týždňový program, ktorý bol doposiaľ zameraný skôr na športové a zážitkové aktivity, pokračoval charitatívnou časťou – tradičným podujatím – Petržalskou kvapkou krvi. Autorom tejto myšlienky je petržalský starosta a dlhoročný darca Vladimír Bajan. V júnovom programe Dní Petržalky nebude chýbať ani tradičné oceňovanie osobností z Petržalky. Cenu udeľuje starosta už od roku 1997, k tomuto podujatiu sa v roku 2006 pridalo oceňovanie mladých úspešných Petržalčanov s názvom Junior osobnosť Petržalky.

petrzalske dni1

Ďalšie podrobnosti a informácie o programe Dní Petržalky zverejňuje mestská časť na svojom webe petrzalka.sk/dni-petrzalky.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.