INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka na dvoch kolesách

Petržalka na dvoch kolesách

„Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ S týmto mottom pokračuje už piaty ročník celoslovenskej kampane Do práce na bicykli, do ktorej sa opäť zapojili aj zamestnanci petržalského miestneho úradu.

Tak, ako aj minulý rok, podarilo sa zostaviť štyri tímy, každý so štyrmi členmi. Petržalská samospráva sa tak rozhodla opäť podporiť trvalo udržateľný rozvoj a motivovať svojich zamestnancov, aby namiesto motorového vozidla siahli po bicykli.

Aktuálny ročník kampane však získal nový rozmer. Nebude mať iba motivačný či súťažný charakter, ale poslúži aj na získanie informácií o trasách presunov obyvateľov za prácou. „Nie sú rozhodujúce najazdené vzdialenosti, oveľa hodnotnejšie je odhodlanie každého vyskúšať si iný druh dopravy aspoň počas jedného mesiaca a možno skúsiť, či sa nedá na bicykli prepravovať aj počas celého roka, nielen počas mája,“ povedal starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Do práce na bicykli je súťaž určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest. Vyhlasovateľom súťaže je národný cyklokoordinátor, Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky