INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Užili sme si vatru, aj lampióny

Užili sme si vatru, aj lampióny

Priznám sa, trochu sme sa báli, že aj náhradný termín lampiónového sprievodu napokon zlyhá. Bol to posledný deň jarných prázdnin, mnohí Petržalčania sa večer ešte len vracali z dovoleniek. Teplý deň, kedy už bolo vo vzduchu cítiť jar, vylákal tých, ktorí boli doma, do prírody, na prechádzku v čase, keď ešte svietilo slnko. To všetko hralo v neprospech plánovaného lampiónového sprievodu.

lampiony

Napokon sme si ho ale super užili! Aj keď nás nebolo toľko, ako vlani, na začiatku novembra, ale zišlo sa nás dosť na to, aby sme sa okolo Veľkého Draždiaka prešli lesom k Malému, kde nás už čakala vatra. Drevo nachystali zamestnanci VPS-ky a s pomocou Petra Orsága zo Súkromnej základnej školy pre intelektovo nadaných žiakov na Znievskej ho zapálila Michaela Platznerová z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského MÚ.

vatra
Deti sa posilnili maškrtami a spolu s rodičmi sa zahriali čajom a keď sa už konečne ujala vlády tma, zapálili lampióny. Aj tí najmenší razom zabudli na únavu a spolu s lampiónmi sa im rozžiarili očká. Nikita Romančíková a Riško Verner (inak sesternica s bratrancom) si lampióny dokonca s pomocou rodičov vyrobili sami. A boli fakt krásne! Riškovho brata Alexka, ktorý má len 6 mesiacov, však viac ako lampióny, zaujal oheň z vatry.

dieťa, lampiony
Napokon nás všetkých od vatry zahnal chlad. Lampióny teda posvietili na cestu domov…
Teším sa za celú redakciu, že sme, my, Petržalčania, opäť spolu strávili príjemný podvečer. Najbližšie sa uvidíme v máji, na petržalskom pikniku. Ale o tom podrobnejšie nabudúce.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky