INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Užili sme si vatru, aj lampióny

Užili sme si vatru, aj lampióny

Priznám sa, trochu sme sa báli, že aj náhradný termín lampiónového sprievodu napokon zlyhá. Bol to posledný deň jarných prázdnin, mnohí Petržalčania sa večer ešte len vracali z dovoleniek. Teplý deň, kedy už bolo vo vzduchu cítiť jar, vylákal tých, ktorí boli doma, do prírody, na prechádzku v čase, keď ešte svietilo slnko. To všetko hralo v neprospech plánovaného lampiónového sprievodu.

lampiony

Napokon sme si ho ale super užili! Aj keď nás nebolo toľko, ako vlani, na začiatku novembra, ale zišlo sa nás dosť na to, aby sme sa okolo Veľkého Draždiaka prešli lesom k Malému, kde nás už čakala vatra. Drevo nachystali zamestnanci VPS-ky a s pomocou Petra Orsága zo Súkromnej základnej školy pre intelektovo nadaných žiakov na Znievskej ho zapálila Michaela Platznerová z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského MÚ.

vatra
Deti sa posilnili maškrtami a spolu s rodičmi sa zahriali čajom a keď sa už konečne ujala vlády tma, zapálili lampióny. Aj tí najmenší razom zabudli na únavu a spolu s lampiónmi sa im rozžiarili očká. Nikita Romančíková a Riško Verner (inak sesternica s bratrancom) si lampióny dokonca s pomocou rodičov vyrobili sami. A boli fakt krásne! Riškovho brata Alexka, ktorý má len 6 mesiacov, však viac ako lampióny, zaujal oheň z vatry.

dieťa, lampiony
Napokon nás všetkých od vatry zahnal chlad. Lampióny teda posvietili na cestu domov…
Teším sa za celú redakciu, že sme, my, Petržalčania, opäť spolu strávili príjemný podvečer. Najbližšie sa uvidíme v máji, na petržalskom pikniku. Ale o tom podrobnejšie nabudúce.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201