INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Prispejte do burzy kníh

Prispejte do burzy kníh

Bratislavská mestská knižnica opäť vyzýva ľudí, aby doniesli knihy, ktoré už doma nechcú či nepotrebujú. Zbiera ich totiž do aprílovej Bratislavskej burzy kníh, kedy môžu čitatelia kúpou knihy pomôcť nevidiacim. Na plnohodnotné zorganizovanie burzy však knihy vyradené z fondov bratislavských knižníc nestačia.
„Ak máte doma knihy, ktoré zaberajú veľa miesta, alebo ktoré už nepotrebujete, prineste ich k nám do mestskej knižnice na ľubovoľné pracovisko,“ vyzýva Bratislavčanov Zuzana Liptáková z mestskej knižnice. Na nádvorí Klariskej ulice si ich tak budú môcť záujemcovia na jar kúpiť za symbolickú cenu a svojím príspevkom zároveň pomôcť.

„Výslednú sumu z predaja kníh použije mestská knižnica na zakúpenie zvukových kníh pre Oddelenie nevidiacich a slabozrakých na Klariskej ulici, kde poslúžia zrakovo znevýhodneným občanom,“ vysvetlila Liptáková. Peniaze z burzy kníh aj v minulých rokoch použili na rozšírenie ponuky zvukových nahrávok pre zrakovo znevýhodnených čitateľov, revitalizáciu fondu Oddelenia pre nevidiacich a slabozrakých a tiež na posun k modernejším formátom  ako sú zvukové knihy na CD a mp3.
Bratislavčania môžu knihy nosiť na pobočky knižnice na Laurinskú, Klariskú a Kapucínsku ulicu v pondelok až v piatok od 8.00 do 19.00 h.

Deviaty ročník Bratislavskej burzy kníh organizuje Mestská knižnica v Bratislave v spolupráci so Staromestskou knižnicou, Knižnicou Ružinov, Knižnicou Bratislava  Nové Mesto, Miestnou knižnicou Petržalka, ale aj s menšími miestnymi bratislavskými knižnicami. Uskutoční sa v apríli v rámci dní otvorených dverí samosprávy Bratislava pre všetkých.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky