INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Veľmi ho potešil príchod do výborného klubu

Veľmi ho potešil príchod do výborného klubu

FC Petržalka akadémia sa v zimnej prestávke posilnil o niekoľkých hráčov. Najznámejší z nich je 25-ročný kreatívny stredopoliar Lukáš Gašparovič. V drese ŠK Slovan odohral v najvyššej súťaži osem zápasov a najpamätnejší bol v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA v decembri 2014 na pôde SSC Neapol, kde v 57. min vystriedal Kubíka.

o Predstavte sa v stručnosti…

– Som rodákom  z Viničného a tam som aj začal hrávať futbal. Potom som pokračoval v Slovenskom Grobe, Interi, Slovane, kde som prešiel od mládežníckych družstiev až po juniorku a A mužstvo. Medzi dospelými som strávil tri a pol roka. Nasledovali hosťovania v Borčiacich, vo Svätom Juri a posledný polrok som bol v Rakúsku v klube SV Stripfing.

o Povedzte nám, ako ste sa dostali do Petržalky?

– S ľuďmi  z Petržalky som bol v kontakte už dlhší čas. Hlavne s manažérom Andrejom Kalinom, ale aj s trénerom Domikom Tóthom, či známym masérom Viliamom Kálmanom a to ešte v čase, keď mužstvo hralo IV. ligu. Nad ponukou som nemusel dlho premýšľať, lebo je tu mladé a ambiciózne mužstvo s výborným diváckym zázemím.

o Ako sa cítite v novom tíme?

– Veľmi dobre, výhodou je tiež, že sa poznám s viacerými chlapcami, s ktorými som v minulosti hrával. V Slovane to boli Majerčák, Turčák, Kondrlík, Lády a v Interi som sa stretol s Jakubom Hroncom. V Petržalke je všetko na výbornej úrovni, doslova profesionálnej. Kvalitní tréneri, zaujímavé  tréningy, dobré materiálne vybavenie a ambiciózny  hráčsky káder. V ničom mi to nepripomína treťoligové mužstvo, som veľmi spokojný, že som prišiel do tohto výborného klubu. Nemám k ničomu výhrady a pripomienky.

o Čo vám doteraz ukázali prípravné zápasy?

– Náročná zimná príprava sa blíži ku koncu. Doteraz sme sa stretli s ľahšími aj ťažšími súpermi, ktorí nás dobre preverili. Či to už boli Skalica, Inter, Malženice či  Púchov. Najviac nám vyšiel súboj proti Interu, nad ktorým sme po výbornom výkone vyhrali 6:1. Naše mužstvo sa stále ešte zohráva, tréneri skúšajú viacerých hráčov, prvoradé je pre nás sa dobre pripraviť na jarné boje v III. lige. Takže každý prípravný zápas je pre nás dôležitý, formu vylaďujeme na majstrovskú súťaž.

o V kádri je  dobrá  konkurencia, napriek tomu sa očakáva, že budete jedným z pilierov FCPA?

– Vynasnažím sa zo všetkých síl splniť očakávania klubu a fanúšikov. Verím, že keď sa vyliečia zo zranení opory Turčák a Piroska, tak budeme ešte silnejší. Teším sa hlavne na fanúšikov, ktorí nás chodia povzbudzovať aj v prípravných zápasoch.

o Boj o prvenstvo v III. lige bude veľmi ťažký, ale fanúšikovia FCPA veria, že ho zvládnete a že sa spoločne budete  tešiť z postupu do II. ligy…

– Jarná časť III. ligy bude veľmi zaujímavá a náročná, lebo na prvenstvo myslí niekoľko mužstiev. Čakajú nás ľahšie a aj ťažké zápasy, verím, že ich zvládneme. Takisto si uvedomujem, že sa čaká od nás strašne veľa, s týmto tlakom sa musíme vyrovnať  a postúpiť do II. ligy.

o Doteraz ste hrávali väčšinou najvyššiu súťaž a II. ligu, v tejto III. lige je to viac o bojovnosti ako o  futbalovosti…

– Je to pravda, hlavne vonku pôjdu súperi po nás a nič nám nedarujú. Na to sa musíme dobre pripraviť a prevýšiť ich hlavne našimi väčšími futbalovými kvalitami.

o Vzhľadom sa veľmi podobáte na hviezdu Realu Madrid, chorvátskeho reprezentanta Luku Modriča. Čo to pre vás znamená?

– Veľa ľudí mi to pripomína, bodaj by som vo futbale toľko dokázal, čo tento skvelý stredopoliar. Veľmi sa mi páči, je to môj vzor, porovnanie s Modričom je pre mňa veľkým záväzkom.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky