INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Na štvrtý raz to vyšlo

Na štvrtý raz to vyšlo

Tímové tenisové  súťaže majú vždy svoju neopakovateľnú, jedinečnú atmosféru. Mnohí slovenskí fanúšikovia sú našim tenistom a tenistkám verní aj v časoch, keď sa im príliš nedarí. Ich rady stúpajú úmerne tomu, aké majú slovenskí reprezentanti šance na úspech.

Keď bolo jasné, že Rusky neprídu na zápas Fed Cupu v najsilnejšej zostave, naše nádeje na víťazstvo začali naberať reálne kontúry. Preto aj bolo v hľadisku Národného tenisového centra zaplnených oveľa viac sedadiel ako inokedy. A diváci po oba dni vytvorili skvelú „cupovú“ atmosféru, ktorá hnala naše dievčatá za víťazstvom.

Sobota sa skončila nerozhodne 1:1, keď prvý zápas s Natáliou Vichľancevovou Viktória Kužmová prehrala 4:6 a 2:6 a Magdaléna Rybáriková otočila svoj zápas s ruskou dvojkou Annou Kalininskou, s ktorou v treťom sete prehrávala už 2:4, na konečných 6:4.

V nedeľu najprv prekvapil kapitán Slovenska Matej Lipták, keď na prvé stretnutie postavil Janu Čepelovú (114.) namiesto Rybárikovej, ktorá  nebola zdravotne v poriadku. Ruská tenistka Natália Vichľancevová bola z toho zaskočená, nevedela sa z toho spamätať. A bolo to na jej hre vidieť. Jana Čepelová zohrala excelentný zápas a svoju súperku nepustila ani k jednému brejkbolu a vyhrala dvakrát 6:4. Rozhodujúci tretí bod vybojovala 19-ročná Viktória Kužmová v súboji s Anastasiou Potapovovou 3:6, 6:3, 6:4. V záverečnej štvorhre, ktorá už o ničom nerozhodovala, zdolal slovenský pár Jana Čepelová, Anna Karolína Schmiedlová ruskú dvojicu Veronika Kudermetovová, Anna Kalinská.

Tenistky Slovenska tak na štvrtý pokus zdolali Rusky v Pohári federácie. V zápase 1. kola II. svetovej skupiny zvíťazili v Bratislave 4:1.

„Je to veľký deň pre slovenský tenis, veď vo Fed Cupe ani v Davisovom pohári sme Rusko nikdy nezdolali,“ tešil sa kapitán slovenského družstva Matej Lipták.

Víťazný tím sa kvalifikoval do baráže o postup do elitnej svetovej osmičky. Vlani podľahol v Bratislave Holandsku 2:3. Súpera v aprílovej baráži sa dozvieme  na utorkovom žrebovaní v Londýne.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky