INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Varga a Beňuš s ďalšími oceneniami

V závere minulého roka boli ocenení  dvaja úspešní petržalskí športovci, najlepší slovenský triatlonista Richard Varga a strieborný medailista z letnej olympiády v Riu 2016, vodný slalomár Matej Beňuš.

Varga sa medzi mužmi stal deviaty raz v rade Triatlonistom roka a v ankete o najúspešnejšieho športovca a športového kolektívu Bratislavy a Bratislavského kraja bol tiež ocenený v najlepšej päťke. Mimochodom, v top 5 sa umiestnil v rokoch 2012, 2013, 2016, 2017 a v roku 2015 sa stal absolútnym víťazom tejto ankety. A v ankete Športovec roka 2017 skončil na 18. mieste.

Matej Beňuš

,,Zo sezóny 2017 by som vyzdvihol štyri výsledky, ktoré ma najviac potešili. Už na začiatku roka som obsadil 4. miesto v novej sérii pretekov Super League v Austrálii, potom ma veľmi potešilo víťazstvo na ME v akvatlone, ktoré boli u nás doma, v Petržalke. Nestáva sa totiž v našom sporte často, že môžem súťažiť sto metrov od miesta, kde som vyrástol. Tretím veľkým podujatím, z ktorého som mal radosť, boli o týždeň preteky Challenger v Šamoríne – obsadil som 11. priečku. Toto všetko vyústilo do pekného umiestnenia v rebríčku hodnotenia série pretekov majstrovstiev sveta,“ priblížil úspešnú sezónu 28-ročný Petržalčan Richard Varga. Dvojnásobný olympionik v triatlone pri bilancovaní svojej sezóny zdôraznil, že všetky tieto úspechy dosiahol vďaka podpore ľudí, ktorých má okolo seba. Jeho výnimočné výsledky sú dôkazom toho, že kompetentní okolo neho si svoju prácu robia veľmi dobre.

Svedčia o tom aj slová vďaky, ktoré adresoval svojim pomocníkom. ,,Som veľmi rád, že takí športovci ako Pavel Šimko, Martin Urbanovský a môj brat Michal, ktorí ma pritiahli k tomuto športu, mi naďalej utvárajú podmienky, fandia mi a podporujú ma. Bez ich pomoci a pomoci ľudí z ŠCP by som nebol tam, kde som. Za to sa im chcem poďakovať,“ zdôraznil Varga.

Richard Varga

Beňuš obsadil v ankete Športovec roka 14. miesto a medzi kolektívmi hliadka mužov 3xC1 vo vodnom slalome v zložení Alexander Slafkovský, Michal Martikán a Matej Beňuš skončila na 3. mieste. Beňuš sa tiež zaradil medzi najúspešnejších športovcov v poolympijskej sezóne  ŠCP Bratislava  so sídlom v Petržalke na Romanovej ulici. V centre ŠCP jemu a ďalším športovcom ďakovné listy odovzdal minister vnútra Robert Kaliňák a riaditeľ strediska Juraj Minčík. Strieborný medailista z OH 2016 v Riu de Janeiro a viacnásobný majster sveta a Európy v disciplíne C1 Matej Beňuš absolvuje v príprave na nadchádzajúcu sezónu takmer dvojmesačný tréningový kemp v austrálskom Sydney.

,,Uplynulá sezóna bola prvá poolympijská. Čakal som trochu úpadok formy, ale ten neprišiel. Z piatich štartov vo Svetovom pohári som napokon získal tri medaily, aj keď som mal na viac. Do Sydney odlietame v nedeľu 24. januára, zotrvám tam do 21. marca, čiže takmer dva mesiace. Sú tam osvedčené a vynikajúce tréningové podmienky. Po návrate domov budem absolvovať niekoľko medzinárodných renkingových pretekov. Prvý vrchol sezóny sa začne v máji doma na nominačných pretekoch, koncom mesiaca nás čakajú ME v Prahe.

Absolvujem tiež seriál pretekov Svetového pohára a v septembri sa vrátim do Ria de Janeira, kde sa uskutočnia na olympijskom kanáli majstrovstvá sveta,“ povedal Beňuš o svojom programe v tejto sezóne a ešte dodal: ,,Na pretekoch Australian Open budem obhajovať minuloročné 2. miesto. Som rád, že v rámci zimného sústredenia môžem absolvovať aj tieto kvalitné medzinárodné preteky. Aspoň si hneď na mieste v silnej medzinárodnej konkurencii  otestujem športovú formu, na ktorej budem na sústredení pracovať. V tomto období sa v Austrálii pripravuje celá svetová špička v našom športe. Konfrontácia na takejto vysokej úrovni hneď na úvod sezóny je vždy užitočnou skúsenosťou,“ zdôraznil 30-ročný Petržalčan.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: +421 905 273 414, +421 905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201