INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Dobré správy o stave duše ocenené

Dobré správy o stave duše ocenené

Petržalské súzvuky Ferka Urbánka, celoslovenská literárna súťaž začínajúcich autorov, majú za sebou už 24 rokov. To je zrejme viac ako má väčšina prihlásených talentov. Počas vyhlasovania tohtoročných výsledkov v posledný septembrový piatok bola sála Cik-cak centra plná. A keďže sa súťaž neobmedzuje len na Petržalku, ocenení pricestovali z rôznych kútov Slovenska. Už po druhy raz bol predsedom poroty literárny kritik a moderátor Dado Nagy.

Predseda poroty Dado Nagy, v pozadí na fotografii - Ferko Urbánek s rodinou
Predseda poroty Dado Nagy, v pozadí na fotografii – Ferko Urbánek s rodinou

Pomáhali mu PhDr. Marta Hlušíková, spisovateľka a autorka odbornej literatúry a literatúry pre deti a mládež a poetka a redaktorka slovenského rozhlasu Mirka Ábelová. A podľa slov D. Nagyho bolo z čoho vyberať, vychválil najmä druhú kategóriu, teda práce školákov šiesteho až deviateho ročníka. Tento rok boli v obľube postkatastrofické námety, populárni upíri či zombíci. V prvej kategórii súťažili tretiaci až piataci základnej školy, v tretej stredoškoláci a mládež do 20 rokov a v poslednej starší.

Odovzdávanie ocenení v Cik-Cak Centre

Predseda poroty osobitne poďakoval učiteľom mladých autorov, že ich vedú k čítaniu a zaujímavým témam, čo sa v ich písaní odzrkadľuje. „Veľmi sme sa snažili, aby nám nejaký zaujímavý talent pri hodnotení neunikol. Mohlo sa to však stať a preto ak ste neboli ocenení – neznamená to, že nemáte talent. Chyba je v nás, porotcoch.“ dodal D.Nagy.

Sála Cik-Cak Centra bola plná
Sála Cik-Cak Centra bola plná

Na ceremoniál odovzdávania ocenení boli okrem Kataríny Bergerovej, riaditeľky Miestnej knižnice Petržalka a Romana Masára – prvého zástupcu starostu, ktorí spolu s porotou odovzdali ceny víťazom, pozvaní aj spisovateľ Juraj Šebesta a divadelný, filmový a dabingový herec Juraj Kemka, ktorý čítal úryvky z ohodnotených prác.

Debata po slávnostnej časti oceňovania
Debata po slávnostnej časti oceňovania

Medzi ocenenými Petržalčanmi sú žiaci ZŠ Dudova – Ema Panáčková, Sára Hlaváčková, Ladislav Točka, Andrej Moravčík, Filip Hano, ZŠ Turnianska – Hana Klejová, Matej Mikula, ZŠ Gessayova – Alexandra Ďubeková a Gymnázia Pankúchova – Michaela Svoreňová, Jana Kahanová. Zoznam všetkých ocenených autorov 24. ročníka Petržalských súzvukov Ferka Urbánka a ich umiestnenie nájdete v prilohe PSFU-2013-vysledky.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky