INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Od klasiky až po elektro-blues

Od klasiky až po elektro-blues

Dvadsiaty prvý ročník festivalu blues and rhythm´n´ blues sa uskutoční 23. marca o 16.30 h v DK Lúky na Vígľašskej ulici. Na festivale vystúpia štyri domáce a dve zahraničné skupiny. Tento ročník bude zaujímavý tým, že sa podarilo poskladať pestrú mozaiku rôznych prístupov k bluesu – od klasiky, cez vplyvy rocku, rock ´n´ rollu, folku až po nový zvuk elektro-blues.

Z domácich formácií sa predstaví skupina skladateľa a hudobníka Paľa Sojku Jayp Tím Band & K. K. Soletky so svojím folk bluesom a výbornými slovenskými textami. Premiérovo vystúpi mladá slovenská skupina CsukaMájOLaj z Veľkého Kýra – objav roka Slovenskej bluesovej spoločnosti za rok 2011. Predstaví sa s výborne pojatým blues rockom. Silnú trnavskú scénu zastúpi známy akustický Second Band bratov Parízkovcov s kontrabasistom Jarom Rakayom a vynikajúcim hráčom na ústnu harmoniku Petrom Stojkom. Ďalší výborní muzikanti sa predstavia v zoskupení, ktoré vzniklo minulý rok pri príležitosti 50. výročia od prvého koncertu Rolling Stones a snaží sa upozorniť na „valiace sa kamene“ ako na skupinu so silnými bluesovými koreňmi. Vo formácii Rollling Stones Blues Cirkus 50 sa predstavia: Erich Boboš Procházka, Milan Konfráter, Jana Ružičková, Dodo Šuhajda, Juraj Turtev, Ján Litecký-Šveda a ďalší piati hudobníci, o ktorých prezradíme len toľko, že čo meno, to bluesová osobnosť.

Pravlasť bluesu predstaví americký skladateľ a spevák Frank Morey so svojím Bandom. Hlas pripomínajúci Toma Waitsa, štýlovo rock, blues, folk aj anti-folk, niečo, čo ešte na festivale nezaznelo. Do Bratislavy príde s bubeníkom Scottom Pittmanom a kontrabasistom Mattom Murphym. Podobne bude znieť aj novší projekt maďarských bluesmanov: harmonikára Andora Oláha a gitaristu a speváka Csaba „Boogie“ Gála Mississippi Big Beat, ktorí s pomocou mladších muzikantov spojili štýl bluesu dvadsiatych a tridsiatych rokov minulého storočia s modernou elektronikou. Súčasťou festivalu je aj výstava obrazov – kompozícií Pavla „Jayp“ Sojku – Blúznenie.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky