INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Charizmatický spisovateľ a jeho hrdina

Charizmatický spisovateľ a jeho hrdina

Nešťastný alkoholik s rozvráteným súkromím. Workoholik, ktorého prácu si síce cenia, ale radi ho nemajú ani kolegovia, ani šéfovia. Opitý, nespoľahlivý, a predsa vyrieši aj ten najzložitejší prípad.

Charizmatický muž, najlepší detektív v Nórsku, s nekompromisným zmyslom pre spravodlivosť a dokonalý lovec zločincov. Poznáte ho? Harry Hole je odpoveď na sychravé večery. Dokonca aj Connelly ho číta, je to jeho obľúbený hrdina.

Jo Nesbo, autor kriminálnych románov o temnom a nešťastnom detektívovi, povedal, že pôvodne chcel, aby sa mu Harry podobal čo najmenej. S každou ďalšou knihou však zisťuje, koľko toho majú spoločného. Séria románov o detektívovi Holeovi má zatiaľ deväť dielov. U nás sa práve predáva ôsmy pod názvom Pancierové srdce (v origináli The Leopard) a vydavateľstvo Ikar má už preložený ďalší, ktorý plánuje vydať v druhej polovici roka s titulom Prízrak.

Napriek tomu, že séria má časovú následnosť, môžete začať hociktorým dielom, hoci aj aktuálnym Pancierovým srdcom. Narážky na minulosť vás len inšpirujú siahnuť po ďalších. Prvý román u nás vyšiel pod názvom Netopier. Hoci je hlavný hrdina z pohľadu konzumnej spoločnosti lúzer, ktorý vlastnou vinou prišiel o rodinu, spoločenský status i kariéru, nemožno si ho neobľúbiť. S prenikavým intelektom, neskorumpovateľný, ignorujúci autority, osamelý muž s vášňou pre svoju prácu a osudovú lásku Ráchel. V najnovšej knihe, rieši prípad sériového vraha používajúceho historický mučiaci nástroj Leopoldovo jablko.

Jo Nesbo, kvôli tomuto románu cestoval až do Konga a Hongkongu, konzultoval s odborníkmi na mučiace nástroje, ale aj lavíny, potápanie a horolezectvo. Zločiny v tejto knihe sú najbrutálnejšie a ako povedal, dlho premýšľal, či bolo toľko násilia potrebného na vykreslenie charakteru vraha, alebo sa dal zlákať senzáciechtivosťou. Útechou mu bolo, že Pancierové srdce bolo v Dánsku ocenené ako najlepší kriminálny románom roku 2009, tromfol bestsellery v Nórsku, Fínsku, Dánsku a bolo tretím najlepším v Nemecku.

Sám Nesbo má veľmi zaujímavý život. Vyrastal v rodine čitateľov a rozprávačov, práve rodičia v ňom prebudili vášeň pre príbehy. Ale cestou k písaniu bol najprv profi futbalistom v Anglicku, po zranení kolena vojakom v Nórsku, popovou hviezdou a skladateľom textov a tiež finančným maklérom. Dnes je spisovateľom na plný úväzok, vydal desať kriminálnych románov a trojdielnu sériu pre deti.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky