INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Revue Igora Šimega hostilo a zabávalo petržalský kultúrny dom

Revue Igora Šimega hostilo a zabávalo petržalský kultúrny dom

Kráčať po stopách majstrov – zabávačov je nesmierne ťažké. Tradícia humorných dvojíc, ale aj solitérov, je na Slovensku hlboko zakorenená. Pritom je rehoľa zabávača, ktorý by mal vedieť nielen moderovať, klásť dobré otázky, zabávať publikum aj svojich hostí, ale aj vyplniť prestávku medzi jednotlivými číslami, veľmi náročná.

Spevák, herec, moderátor, šansoniér Igor Šimega sa o to pokúsil v januári vo svojej novej šou, v ktorej nadväzuje na svoj úspešný autorský program Hudobná glosa Igora Šimega. Z rodnej Banskej Bystrice sa presunul do hlavného mesta – Bratislavy, kde sa jeho novou scénou stal petržalský DK Zrkadlový háj. Intímne nadizajnované a osvetlené javisko ovládol od prvej chvíle „strapatý džentlmen“ s nápadnou bradou salónneho barda, prichádzajúceho z časov večných gentlemanov.

Svoju šou nechce viesť smerom k bláznivému klaunovstvu a k lacným vtipom, skôr chce prinášať moderné témy, ktorými chce pritiahnuť mladé publikum. Jeho príjemné a nenútené vystupovanie bolo opakom televíznych estrád. Keď však potreboval, nemal problém zacieliť dobrou ranou štipľavého humoru.

Igor Šimega predstavil hostí, ktorí sú známi z televíznych obrazoviek a divadelných sál ako herečku a speváčku Zuzanu Vačkovú, ako aj tých, ktorí sa dokázali presadiť v iných médiách, napríklad na Youtube, ako mladý gitarový virtuóz a víťaz súťaže Viva Ulica! David Bílek, či známe tváre z koncertných sál, plesov a hudobných klubov, v tomto prípade mladý klavirista Marek Kutnár. Práve Kutnár preveril hlasové dispozície hlavného hostiteľa, s ktorým si zaspieval duet. Inak sa Šimeg zhostil aj sólového partu, v ktorom zaspieval ťažký šansón od francúzskej speváčky Edith Piaf a zopár muzikálových čísel. Marek Kutnár zase v bláznivom funky vystúpení ukázal, že Nitra je právom mestom mladých. Základ celej revue dávajú silné príbehy, silných osobností, ktoré rozprávajú o svojom povolaní:  ako sa k nemu dopracovali, akú náročnú cestu museli prejsť k cieľu, koho počas toho postretávali a kto im podal pomocnú ruku. Vzniká tak pomyselný labyrint inšpirácie vedený skúseným moderátorom do vtipných a podnetných dialógov. Pilotný diel naštartoval záujem publika a v druhom pokračovaní sa v pomyselnom foajé petržalského domu kultúry stretne naozaj zaujímavá spoločnosť – herečka a muzikálová speváčka Mirka PARTLOVÁ, klavirista Marek KUTNÁR, virtuóz na akordeón Ján GONDA, básnik Igor GROSSMAN a aj sochár, sklár a autor viacerých známych ocenení Achilleas SDOUKOS.

Tieto osobnosti 20. februára o 19tej hod. v Klube Za zrkadlom porozprávajú svoj životný príbeh, pobavia historkami zo zákulisia slovenského šoubiznisu a predovšetkým zahrajú  a zaspievajú.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky