INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Mercedes zabijak

Mercedes zabijak

Ešte pred úsvitom čakajú v americkom meste zmietanom ekonomickou krízou stovky nezamestnaných mužov a žien na otvorenie veľtrhu pracovných miest. Sú unavení, uzimení a zúfalí. Z hustej hmly sa vynorí osamotené auto. Vodič v ukradnutom mercedese preletí davom, zráža nevinných, potom zacúva a znovu zaútočí. Zabije osem ľudí, pätnásť ich zraní. A uniká. Mesiace plynú a vyšetrovanie nezmyselného brutálneho činu nikam nevedie. Penzionovaný policajt Bill Hodges ťažko znáša traumu z nevyriešeného zločinu a dokonca uvažuje o samovražde, keď dostane list od šialenca – priznanie k vraždám. To ho preberie z depresie a donúti konať, aby zabránil ešte diabolskejšiemu útoku. Brady Hartfield žije s matkou alkoholičkou v rodnom dome. Nadšene spomína na krásne vzrušujúce chvíle, keď pod kolesami mercedesu cítil smrť, a túži si ten príval adrenalínu zopakovať. Zastaviť ho môže len Bill Hodges a jeho zvláštni spojenci. Ak sa im to nepodarí, Brady sa zapíše do dejín ako vrah tisícok ľudí… Nie typická kingovka ale čistokrvný thriller, ktorý vás prinúti ohrýzať si nechty od vzrušenia až do samého konca.
Stephen King sa vďaka rozprávačskému talentu vypracoval na jedného z najbohatších spisovateľov sveta. Počas svojej doterajšej literárnej kariéry zarobil neuveriteľné dve miliardy dolárov. Je autorom vyše päťdesiatich kníh. Píše beletriu i literatúru faktu. Vo vydavateľstve Ikar od autora vyšlo: Geraldova hra, Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona, Vrece kostí, Kliatba, Podpaľačka, Všetko je možné (1, 2), Mobil, Príbeh vdovy Lisey, Joyland, Duma Key, Pod Kupolou, Bezhviezdna tma, 22.11. 1963, Carrie, Žiarenie, Doktor Spánok.
Z anglického originálu Mr Mercedes (Scribner, A Division of Simon & Schuster, New York 2014 1974) preložila Marína Gálisová.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky