INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Koncert, ktorý treba zažiť

Koncert, ktorý treba zažiť

Aj napriek veľkej konkurencii valentínskych akcií, ktoré sa 14. februára večer konali v Bratislave, Kultúrny dom Zrkadlový háj v Petržalke zorganizoval vlastný Valentínsky koncert speváka Jozefa Ivašku. A urobil dobre. My, ktorí sme aj napriek nepriaznivému počasiu prišli do veľkej sály v Zrkadlovom háji, od prvého do posledného tónu koncertu neľutujeme. Úžasné výkony orchestra Ružomberský Jazz Band v zostave 16 skvelých hudobníkov, traja skvelí speváci a hviezda večera Jozef Ivaška nám dali krásny valentínsky darček v podobe skvelej hudby, vtipného sprievodného slova Jara Antola, ale nadovšetko úžasného spevu piesní Haleluja, Fantóm opery, Fly to the moon, New York, Eloise, Lady Karneval a mnohých ďalších.

Jozef Ivaška navyše pozval na svoj koncert aj dvoch vzácnych hostí, ktorými bola speváčka z Rakúska Zuzana Martincen, s ktorou odspieval nádherné duo, a slovenská legenda Dušan Grúň, ktorý si vyslúžil standing ovation za pieseň My Way. Koncert sprevádzala úžasná symbióza vysoko profesionálne odohranej hudby a majstrovského spevu. Šarmantný spevák Jozef Ivaška inšpiroval publikum, ktoré si spolu s ním spievalo. Niekoľkonásobné standing ovation počas koncertu neprekvapili organizátorov koncertu, keďže aj ďalšie duá so sólistkami Katkou Plachou a dve piesne v podaní Katky Schoberovej boli vysoko hodnotným zážitkom, na ktorý budeme dlho spomínať.
Dozvedeli sme sa, že Ružomberský Jazz Band spoluzakladal v septembri 2012 Jozef Ivaška. Rodák z Ružomberku práve preto, že po mnohoročnom účinkovaní s orchestrami v zahraničí v desiatkach krajín a USA, chce s týmto orchestrom pôsobiť na Slovensku. Koncert v Petržalke bol prvým koncertom tohto telesa s Majstrom Ivaškom, ktorý je Petržalčan a považoval si za česť s novým orchestrom odohrať a venovať svoj prvý koncert práve Petržalke, ktorá ako prvá ponúkla umelcom svoj kultúrny stánok.

Veríme, že petržalská samospráva opakovane obohatí kultúrny život v Bratislave o koncert Ružomberského Jazz bandu s Jozefom Ivaškom, aby sme sa opäť potešili fenoménu krásy hudby a živého majstrovského spevu, ktorý radi uvidíme opäť.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: +421 905 273 414, +421 905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201