INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Malí ilustrátori môžu opäť maľovať príbehy o Bratislave

Malí ilustrátori môžu opäť maľovať príbehy o Bratislave

Múzeum mesta Bratislavy pokračuje v príprave knihy Maľované dejiny Bratislavy, ktorú ilustrujú deti a študenti. Podobne ako vlani aj teraz budú malí ilustrátori maľovať obrázky do knihy na základe príbehov, ktoré im prerozpráva v Starej radnici historik Pavel Dvořák.

Už 14. februára bude rozprávať o osamelých hroboch na Kamzíku či o rakúsko-pruskej vojne, ale aj o diele inžiniera Lanfanconiho na Dunaji či o tom, čo sa skrývalo pod tapetami Primaciálneho paláca. O mesiac neskôr, 14. marca, sa deti dozvedia ako vznikalo Československo na konci prvej svetovej vojny, ale aj o páde lietadla Milana Rastislava Štefánika či o zničení pomníka Márie Terézie na nábreží. S poslednými príbehmi príde historik medzi deti do Starej radnice 18. apríla. Hovoriť bude o bombardovaní a vojnových udalostiach, oslobodení Bratislavy v apríli 1945 či o dramatických osudoch pomníka Milana Rastislava Štefánika. Každú sobotu na konci rozprávania dostanú deti možnosť svoje zážitky a dojmy namaľovať priamo v detskom ateliéri v Starej radnici.

Diela malých ilustrátorov budú aj v tomto roku zaradené do ilustrátorskej súťaže a najlepšie diela chcú potom organizátori zaradiť do knihy Maľované dejiny Bratislavy. Uzávierka súťaže je 30. mája a knihu by organizátori chceli vydať ešte do konca tohto roka. Do súťaže sa dá zapojiť aj na internetovej stránke www.muzeum.bratislava.sk. Cez internet sa do súťaže mladých ilustrátorov môžu zapojiť pod vedením učiteľov žiaci zo základných a stredných škôl či základných umeleckých škôl v pôsobnosti mesta Bratislavy a BSK.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky