INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Leginského dotyky s Dalmáciou

Leginského dotyky s Dalmáciou

Známy slovenský fotograf Peter Leginský zase raz prekvapil. Presvedčiť sa o tom môžeme na jeho najnovšej výstave fotografií v Kafé Lampy na Černyševského ulici. Už jej názov „Dalmatínske dotyky a nálady – Tučepi“ napovedá, že na súbore 25 fotografií  nebudú tentoraz svetoznáme hviezdy filmového plátna, s ktorými sa stretával v Cannes či na viedenskom Plese v opere, ale  návštevník sa prenesie do atmosféry jedinečného čara mora, medzi olivy, nádherné zákutia, prekrásne zálivy, lode či typické skaly. 

Vraví sa, že ženy zrejú ako víno, ale Leginský svojimi prácami dokazuje, že aj muži rokmi získavajú nádherný nadhľad, nový rozmer – či už umelecký alebo ľudský. Do hľadáčika objektívu autor výstavy uložil mozaiku pocitov z krásy, detailu, atmosféru, nostalgiu i  celú ľahkosť bytia, ktorú  v Tučepi pociťuje. „Chorvátske pobrežie aj ostrovy som prešiel veľakrát a videl som nespočetné množstvo nádherných miest. Zamiloval som si Tučepi a rád sa tam vraciam už 40 rokov,“ povedal pri otvorení výstavy fotograf.

Samozrejme, za 40 rokov tam našiel mnoho priateľov, medzi nimi napríklad aj doktora Iva Mravičiča, riaditeľa Turistického združenia Tučepi a Stanka Deliča z CK More, ktorí tiež prišli do Petržalky na vernisáž a žasli nad tým, ako sa umelcovi podarilo vystihnúť srdce i tajomnosť ich rodiska. Moderátor Richard Vrablec, mnohí priatelia fotografi, novinári, ale aj iné osobnosti z kultúrneho života, ktorí milujú Dalmáciu, povýšili túto vernisáž na takmer rodinné neformálne stretnutie. Jeden z nich, vymenovaný za krstného otca výstavy – populárny spevák Janko Lehotský – bol prekvapený hĺbkou Petrovho oka i nostalgickými videním.

V príjemnom prostredí sa môžete preniesť do letných dotykov s jadranskou atmosférou do konca novembra, ale my sa už vopred tešíme na ďalšie súbory z tohto cyklu – z Toskánska, Andalúzie, ale i z Myjavských kopaníc, ktoré Leginský už začal pripravovať.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky