INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Seniorkou roka sa stala Zita Bellová

Seniorkou roka sa stala Zita Bellová

Keď sa pár dní neobjaví v Dennom centre na Strečnianskej ulici, všetci to zaregistrujú. Bez nej, jej vtipov, humoru a optimizmu je tam totiž akosi smutno. „Myslím si, že môj humor a optimizmus ma stále držia nad vodou, sú tým hnacím motorom do ďalších a ďalších dní,“ usmieva sa pani Zitka.
Toto však nebol hlavný dôvod, prečo ju petržalskí seniori navrhli na primátorské ocenenie Senior roka 2014. Pani Zitka totiž okolo seba nerozdáva len radosť, ale ochotne pomáha tým, ktorí sa ocitli v ťažkej situácii. Ako dobrovoľníčka nosila starším a bezvládnym obedy, nakupovala im, vybavovala úradné záležitosti. No v neposlednom rade im robila spoločnosť a robila ich život krajším. Preto jej primátor Milan Ftáčnik odovzdal pamätnú plaketu, ktorá jej bude navždy pripomínať, ako si ju jej spoluobčania vážia.
„Manžel mi zomrel pred rokmi, dcéry žijú v zahraničí, v Petržalke som zostala sama, tak prečo by som nepomohla, keď mám čas a môžem?“ Pre pani Zitku je totiž pomoc druhým úplnou samozrejmosťou. „Toto ocenenie si veľmi vážim, hreje ma pri srdci, že je pre druhých dôležité, čo som spravila,“ dodáva.
Pani Zitka je ale predovšetkým divadelníčka, speváčka, tanečníčka. „Toto všetko mám jednoducho v krvi. Divadlo som hrávala odmalička a neprestala som s ním ani doteraz. A verím, že hrať, spievať a tancovať budem ešte dlho,“ hovorí s elánom dáma, ktorej by ste sotva hádali 78 rokov.
Na Strečnianskej zakladala spevácky súbor Nádej, z ktorého sa postupne stala Petržalčanka, hrá a spieva v úspešnom seniorskom projekte Petržalská svadba, skladá texty k pesničkám, aj vtipné básničky. Je jednoducho príkladom aktívneho starnutia.
A my jej k oceneniu blahoželáme a do ďalších rokov želáme nielen pevné zdravie, ale najmä to, aby ju neopustil jej povestný humor a nákazlivý optimizmus.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky