INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Matej Koreň „Pod obraz boží“

Matej Koreň „Pod obraz boží“

Po nahratom a nevydanom albume prichádza nový, zrelý hudobne i životne,  Matej Koreň s novým singlom a videoklipom s provokatívnym názvom a možno ešte provokatívnejším videoklipom „Pod obraz boží“.

Pred desiatimi rokmi sa zúčastnil súťaže Superstar a dodnes sa zabáva na príbehu, ktorý ho preslávil. Televízia o finalistoch pripravovala dokrútky a Mateja nakrútili v jeho rodnej vieske ako sa potuluje okolo chlievov, v ktorých chovali rodičia prasatá. Matej ich nikdy nekŕmil, len pozoroval otca, lebo sa ich bál. Tento obraz si dodnes vybavuje množstvo divákov pri počutí jeho mena.

matej-07-by-katarina-acel

 

Ale hudba – bol presvedčený, že je jeho životom, poslaním, tým, čo chce robiť.  Skladal skladby,  spolupracoval s Robom Grigorovom, textoval, nahrával…

„Dokonca som v tom čase nahral album, ktorý som nevydal“ – pohružuje sa s úsmevom do spomienok dnes  mladý muž, ktorý pred pár dňami oslávil tridsiatku a pokračuje:  „Bola to však dobrá, i keď drahá škola do života, do hudobného biznisu, dodnes z nej ťažím. Veci sa skomplikovali aj smrťou manažérky Andrey Čurnej, čím udalosti nabrali spád smerom dolu “ – neľutuje svoje rozhodnutie Matej Koreň.  „Nehanbím sa za tie piesne, ale ako celok  ma neuspokojili.“

matej-02-by-katarina-acel

 

Matej Koreň účinkoval v muzikále Fontána pre Zuzanu v hlavnej chapčenskej postave Olina. „Obdobie  Fontány bolo veľmi príjemné, aj keď som bol prekvapený, že ma obsadili,“ – zafilozofuje si Matej.  „Nie som herec, všetko ma museli učiť, pozerať zamilovane na predstaviteľky Zuzany, ktoré boli skúsené na muzikálovom pódiu – Mirka Partlová a Lucka Molnárová. Ale nikdy mi nikto nič nevyčítal, trpezlivo so mnou cvičili a príjemné bolo aj nedávne stretnutie s „fontánistami“.  Rok sme ju hrali na Novej scéne a ďalší rok  sme s ňou cestovali po Slovensku.“

Konkurzov sa však ďalej nezúčastňoval, pretože postava Olina bola blízka jeho  jeho naturelu, sedela mu, ale ďalšie postavy, ktoré dostal do ponuky,  sa mu nezdali až také komfortné. Zažil ešte muzikálový ošial v rámci diela RENT, ktorý rovnako, aj vďaka spolupráci s Tónom Popovičom, opätovne považuje za školu do života.

matej-09-by-katarina-acel

V rámci tvorby však nastáva obdobie hudobného prázdna, keď nevie nájsť manažéra, ktorý by naozaj pracoval s nasadením, a tak sa uchyľuje k práci realitného makléra. „Zaujímavá práca, ktorá ma fakt aj bavila, dokonca som sa stal maklérom mesiaca, pretože sme tam zdravo súťažili, ale…  Šiel som raz po meste a naraz som začul hudbu z námestia,  tam môj obľúbený spevák Richard Müller rozťahoval ruky a spieval o dušu. Prebehli mnou zimomriavky, opäť silný vnútorný pocit, že musím robiť hudbu. Prišla ponuka, aby som sa zúčastnil konkurzu do kapely Replay Band.“  Matej nezaváhal, na konkurze obstál aj keď so zápalom priedušiek zaspieval požadovanú skladbu Trezor od Karla Gotta, a tak sa od roku 2010 stal stabilným členom party kapely.  Pravdou je, že nespieva svoje piesne, ale opätovne sa stretáva s Robom Grigorovom, ktorého obdivuje nielen ako speváka, ale páči sa mu spôsob jeho myslenia, práce. Na najnovší Robov album Dych sa dostáva aj Matejov text – v piesni Daruj mi kľúč.  V Replay Bande neustále spieva cudzie piesne a popritom si potichu píše, pretože už sa v ňom ozývajú  hudobné motýliky, ktoré chcú von.

pod-obraz-bozi-cover

V súčasnosti  má pripravených 5 singlov, ktoré bude postupne ponúkať poslucháčom. Matej Koreň si reštart osobnej hudobnej kariéry daroval k 30-tym narodeninám, ktoré sú istým medzníkom v živote mladých ľudí.  Úplne prvý je teda na svete. „Pod obraz  boží“ – je najintímnejšou výpoveďou o tom, čo autor i spevák prežil za posledných desať rokov. Dlhý pohľad do diaľky na záver klipu je vlastne vyjadrením pocitu, že umelec už vie kadiaľ ísť. „Opätovne pociťujem entuziazmus, chuť tvoriť, spievať, samozrejme ostávam aj v Replay Bande.“ – objasňuje svoje nasledovné hudobné kroky Matej Koreň.  „Svoje single, ktoré   mám pripravené, nie sú len preto stvorené, aby vypĺňali vatu na album, ale každému chcem dopriať jeho „5 minút slávy“, preto budú na svetlo sveta vychádzať postupne.   „Pod obraz boží“ produkoval mladý zaujímavý Angličan Shadowkey, ktorý istý čas žil na Slovensku, teraz sa vrátil do Anglicka, tak ešte neviem presne ako sa budú nahrávať ďalšie skladby. Ale technika je dnes vyspelá, lietadlá lietajú, tak to určite zvládneme.  Klip k pilotnej skladbe  v Žiline natočili so mnou bratia Tomáš a Lukáš Ferencovci z VLN Production.

Link na videoklip:

https://youtu.be/auVO_YuyfMM

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky