INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Zakuklení šmejdi

Zakuklení šmejdi

Je taká doba. Zlodejská. Všímame si podvodníkov, ktorí stále vymýšľajú nové finty ako sa dôverčivým dôchodcom dostať na kožu. Len toť, meno nášho dobrotivého pána prezidenta zneužili na krádeže, vraj on sám, osobne, im posiela akési matrace a peniaze k tomu.

Napriek legislatívnemu pohonu na šmejdov je ich stále dosť, dokážu parazitovať v sofistikovaných podobách, ktoré sú oveľa ťažšie odhaliteľné ako predaj hrncov či bylín na dlhovekosť. Pred časom sme v Petržalských novinách písali, ako na základe plnej moci danej primárovi bratislavského hospicu a jeho žiadosti o byt vo forme daru, vznikla darovacia zmluva a dar občianskemu združeniu. Jeho predsedom bol ten istý primár a štatutárom spriaznený advokát, ktorého manželka pracovala v hospici. Už na prvý pohľad dobre zabehnutý podnik. Babka po krátkom čase zomrela, byt je dávno predaný. Občianske združenie podľa vlastných slov sústreďuje finančné prostriedky na pomoc liečebniam a hospicom na Slovensku. Koľko pomoci a kam smeruje, jeho stránka taktne zamlčuje, pričom práve tu by sa žiadalo pochváliť výsledkami svojej charitatívnej práce.

Od februára 2014 sa v Kežmarku ťahá záležitosť so seniormi, v ktorom tiež zohráva rolu darovaná nehnuteľnosť. Zvláštne konanie riaditeľky Domova dôchodcov, ktorá mala po klientovej smrti vybrať z jeho účtu slušnú sumu peňazí, manipulácie s financiami na vkladných knižkách klientov, množstvo iných prešľapov ako ich opísali samotní klienti, personál domova či zistili výsledky kontrolných orgánov, sú varujúce nielen pre tento prípad. Tu už nejde len o vraj nesprávne praktiky šéfky zariadenia, na ktoré poukazovali zamestnanci pred niekoľkými mesiacmi, ale najmä o cieľavedomé počínanie tak veľmi pripomínajúce predajcov spomínaných hrncov.

Tak si myslím, že pokiaľ sa záležitosť nezahrá do autu, ako je v našich končinách dobrým zvykom, mala by sa stať impulzom do budúcnosti pre orgány činné v trestnom konaní a mementom pre zriaďovateľov podobných zariadení, ktoré majú človeku na sklonku života pomáhať a nie ho okrádať. Už aj preto, aby veci, ktoré sa na svetlo sveta dostanú zvyčajne iba náhodou, neboli zdrojom špinavých príjmov zakuklených šmejdov.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky