INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Prečo všetci varíme

Moja priateľka má dcéru Andreu. Skončila školu, našla si prácu a aj chlapca, vyzeralo to na svadbu. Je to dobrá dcéra, ctí si rodinu, preto chcela, aby sa rodičia budúcej nevesty a zaťa zoznámili. Tak im vymyslela spoločnú dovolenku pri mori. Že pôjdu jedným autom – jednak ušetria a jednak sa spoznajú.

Vyrazili. Po prvých kilometroch prišla reč na politiku. Budúci svatovci začali chváliť Kisku. Vyzeralo to na konflikt, preto priateľkin manžel hneď skraja povedal: my sme volili Fica. V aute bolo chvíľku ticho, potom sa zmenila téma. Pani nádejná svatka začala nadávať na Cigánov a všetkých nemakačenkov.
„My máme iný názor – sme za práva slabších,“ povedala priateľka. A pomyslela si: to teda bude dovolenka! Lebo v aute zostalo opäť chvíľu ticho.
Našťastie, zmýlila sa. Začali variť. Virtuálne, samozrejme. Guláš maďarský, guláš segedínsky, guláš jelení, guláš poľovnícky, biftek tatársky, biftek na zelenom korení, biftek prepečený, biftek medium, biftek krvavý…
Po návrate z dovolenky sa k Andreiným rodičom dostavil na návštevu jej chlapec. S malou dušičkou.
„Perfektne sme navarili,“ oznámila moja priateľka. „Prebrali sme toľko receptov, že by sme mohli zostaviť kuchárku.“
„A ja som sa bál, že keď sa spoznáte, nikdy mi tú vašu Andreu nedáte!“
A bola svadba. Poučenie z tohto príbehu?
Cudzincov, ktorí k nám prichádzajú učiť cudzí jazyk, doma vyzbroja radami. Prvá z nich: nikdy sa nerozprávajte o politike!
Tak teda pridávam: ak chcete dobre vydať dcéru, naučte sa recepty. Lebo – čo ak vás vypraví na zoznamovaciu cestu?
Ale možno tie recepty pomáhajú prežiť nám všetkým. Lebo koľko nás na svete je, toľko politických názorov vyznávame. Ale jedlo – to je iná káva! Že by preto sa všade varilo?

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201