INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Peter Modrovský: Tanec mi zmenil život

Peter Modrovský: Tanec mi zmenil život

Je známy, sympatický, na parkete môžete na ňom oči nechať. Petra Modrovského poznáme najmä z televíznej tanečnej súťaže Let´s Dance, no pre mnohých malých Petržalčanov je jednoducho ujo Peťo. Už siedmy rok totiž otvára na Holíčskej 50 brány jeho Tanečná akadémia Dansovia, kde robia svoje prvé tanečné kroky najmä deti od 3 do 7 rokov.

V Petržalke som vyrastal, keď sa pozriem roky naspäť, mohol som skončiť všelijako. Bol som totiž tzv. výklenkové dieťa a nebyť spoločenského tanca som ním mohol aj zostať,“ spomína Peter Modrovský.

Lenže spoločenský tanec ho priviedol do iného prostredia. Do prostredia kultivovaného správania, pravidiel. To, že je Dansovia v Petržalke, je skôr zásluha Jána Ďurovčíka. On tu mal pôvodne priestory, ktoré Peter Modrovský zveľadil.

Dnes má tanečná škola 300 členov, z toho 200 detí. Venuje sa im šesť učiteľov. Chodia sem nielen Petržalčania, ale ľudia z celej Bratislavy, no aj zo Šamorína či Dunajskej Stredy. „Dospelí k nám chodia väčšinou pred svadbou alebo pred plesovou sezónou,“ usmieva sa Peter.

Horšie je to s tínedžermi. Pre chalanov je spoločenský tanec skôr hanba a dievčatá, ak by to aj chceli skúsiť, nemajú veľmi s kým tancovať… Peter Modrovský však svoju autoritu využíva v iných projektoch pre tínedžerov, najznámejší je asi School Dance, ktorý absolvovalo už 10-tisíc detí. 

modrovsky1

Rodičia sa ma často pýtajú, či má ich dieťa talent. Podľa mňa ale nejde prioritne o to, aby sa dieťa venovalo tancu závodne. Mojou prioritou je, aby sa deti naučili hýbať, rovno chodiť, aby sa naučili medzi sebou komunikovať a aj spoločenskému bontónu. Veď dnešní chalani sa vôbec k dievčatám, ale nielen k nim, nevedia správať. Navyše sa pri tanci zapájajú obe hemisféry, čo decká ocenia aj v budúcnosti. Keď sa rozhodnú robiť čokoľvek, tento tréning im to rozhodne uľahčí,“ vysvetľuje Modrovský.

Peter je rád, že Dansovia je práve v Petržalke.„Petržalku mám naozaj rád. Za tie roky, čo som tu žil, je krajšia, farebnejšia, čistejšia, je tu veľa zelene, priestoru, kde sa dá lepšie dýchať. Podľa mňa má aj do budúcnosti veľký potenciál. Som rád, že mi petržalskí poslanci schválili prenájom priestorov na ďalších desať rokov, je to istota, že moje investície nevyšli a nevýjdu nazmar,“ dodáva.

Onedlho sa v Dansovii začnú zápisy do nových tanečných kurzov. Ak koketuje s myšlienkou, že by ste trebárs do niektorého zapísali svoje dieťa, prípadne sa chceli spoločenské tance naučiť aj vy, príďte sa pozrieť. Dansovia má celý týždeň otvorené svoje dvere pre všetkých od 12. do 20. h.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky