INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Chýry svetom letia

Chýry svetom letia

Zľava i sprava, zhora aj zdola zlé chýry sa na malého človeka, veľkej politiky neznalého, pritláčajú. Hútam – ktože by tak mohol mať zálusk na Európu, ktože si na vojnami tak často zmietaný svetadiel brúsi zuby? Migranti, džihádisti, Číňania, Rusi? Historická pamäť mi pripomína Poniky, kam padli Turci. Popravde ale treba povedať, že vojská uhorského protikráľa Isvána Bocskaya sa na úbohej vieske parádne vyvŕšili už pred ázijskými nájazdníkmi.

Turci, Tatári či Mongoli s veľkou pravdepodobnosťou Poniky a šíre európske okolie odignorujú. Pokiaľ ide o aktuálny problém s migrantmi, tu by som bol celkom pokojný. Vďaka kancelárke frau Merkel, ktorá ich už nevíta s transparentmi, sa bezbrehé masové bláznovstvo pomaly mení na reálnu humanitu. A to aj vďaka Turkom, Samom Chalupkom tak očiernených. Na rozdiel od okolia, Slovensko je pre migrantov terra incognita, nielen pre náš heroický boj proti kvótam, ale aj pre duplicitu, pretože beženec u nás náhodou sa vyskytnutý rýchlo zuteká, čím získava štatút dvojnásobného migranta. Džihádistom sa nateraz podarilo postaviť Európu do pozoru, je v strehu, každú chvíľu kdesi niečo buchne, strelí, narazí, doseká. Možno vraždiace monštrá vo všetkom prsty nemajú, médiá väčšinou hovoria o akte šibnutého jedinca, nie o terorizme. Jeden nikdy nevie.

Chuť na starú dobrú Európu isto-iste majú Číňania. Sú všade okolo nás, cítime ich v investíciách, hmatateľne aj v značkových výrobkoch od výmyslu sveta. Už len čakám, kedy sa bryndzové halušky budú hrdiť pečaťou mejdinčajna. Verím, že na takýto kšeft sa pripravovali dlhé desaťročia. V čase môjho detstva jeden Číňan k nám, do Bratislavy, vpadol takpovediac osobne, ale nič strašné sa vtedy nestalo. Ako pomocník v obchode rozvážal tovar na starej káričke a nám, deťom, v dobrej chvíli, keď sme mu neukazovali šikmé oči, rozdával turecký med. No a Rusi? Neviem, kedy Európu, ale mňa ruskí tankisti už ohrozovali dvakrát. Raz si ma chcel veliteľ T-34 osvojiť a poslať do Leningradu, pretože mu Nemci vyvraždili celú rodinu, vraj aj s takým zlatým chlapčaťom ako som bol ja. O pár desaťročí neskôr sa pokúšali sklátiť ma pred Luxorkou, keď sme spájali lanami dva tanky, ktoré v auguste prišli do Československa s bratskou pomocou.

Tak si myslím, že nie je nič lepšie, ako mať v Európe americké vojenské základne. Niet nad bratskú pomoc.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.