INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Pekné wi-fi, mp3 aj 3D leto

Pekné wi-fi, mp3 aj 3D leto

Až donedávna som si naivne myslel, že počas môjho pobytu na tejto planéte som už zažil, videl a počul prakticky všetko. Asi som sa mýlil.

Začiatkom júna, v pravej letnej horúčave, sa ma totiž v istom nemenovanom médiu akýsi zelený tvorček za pomoci spevu detským hláskom spýtal, či už som pripravený na letné Vianoce. Na horúčavy áno, na Vianoce teda nie. Ešteže nechcel vedieť, či už zháňam vianočný stromček a kapra. Chápem, taká reklama má zaujať. A možno aj šokovať, na to tu však máme naše obľúbené katastrofické spravodajstvo.

Bez ohľadu na onen reklamný spot, v tejto chvíli sa pripravujem predovšetkým na leto. Verím, že aj vy. Určite ste už prelúskali takmer všetky ponuky. Last minute, ako som zistil, už nahrádza super a ultra last minute. Zľavy v júni boli šialené, v jednom prípade do Turecka až 77 percent. Podmienka – vyraziť už na druhý deň. No dobre. Čo tak však ešte chvíľu počkať, možno zakrátko vám budú dokonca platiť, len aby ste sa na tú dovolenku láskavo vybrali.

Pozrime sa, ako to bolo kedysi a ako dnes. Kedysi, v časoch mojej nezaslúženej mladosti, boli veci jednoduché, ba ešte jednoduchšie. Po skončení ročníka základnej školy mi mama zabalila zopár akože potrebných vecí a ja poďho najbližším vlakom k dedovi Rudovi na dedinu na dva mesiace. Výber miesta bol jasný, základ oblečenia tiež. Tričká, trenírky a všade použiteľné sandále. Rovnako aj trávenie vymedzeného času. Pretože deda sa vtedajším všemocným vládcom nepodarilo zlomiť do družstva, nemohli mu zobrať ani tri kravy, kúsok role, pasienka a hory. Také nič – ale – kulačisko jeden! Skrátka a dobre, mojím prázdninovým zaradením bolo pasenie kráv. Každý deň aj v nedeľu. Nesťažoval som sa. A mlieko som mal vždy čerstvé, nastriekal som si ho do úst priamo z kravského vemena. Starosti neboli ani so stravovaním, hygienou a kultúrou. Jedol som to, čo ostatní, v potoku bolo vody dosť, v obci mali aj kino a knižnicu.

A čo dnes? Hotová katastrofa. Kým len človek vyberie vhodnú destináciu pre seba, prípadne aj potomstvo! Hodiny rozjímania. Potom balenie. A vybaľovanie. Toľko kufrov vám do lietadla nezoberú. Doklady, vreckové, lieky. Tablety, mobily, foťák. A na mieste nervy. Čo izba, kúpeľňa. Stravovanie bude vyhovovať? Aby nešarapatili hnačky či zápchy. Mimochodom, podľa odborníkov na tieto veci, v jednom i druhom prípade, spoľahlivo funguje kalíštek slivovice denne. Rozhodne pribaliť!

To by sme teda mali. Ale pozor, je tu ešte problém s elektronikou. Nezabudli sme doma mp3 prehrávač? A majú tam vôbec wi-fi? Je na izbe aj 3D televízor? Je v bazéne aj umelé vlnobitie a tiež kvalitné tobogany?

Dovolenka v dnešných časoch je skrátka fuška. Kto už by sa len vracal do minulosti? Nech bolo, ako bolo. Napriek všetkým útrapám, ktoré číhajú na každom kroku, želám vám, nech budete kdekoľvek, vydarené wi-fi, mp3, 3D… atď. – a leto.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky