INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Voľte zodpovedne a rozumom!

Voľte zodpovedne a rozumom!

Tak sa nám pred voľbami do europarlamentu opäť vyrojili straničky, názvy ktorých voličom nič nepovedia. Zopár zúfalcov bažiacich po teplom kresle v Bruseli sa udrelo po bruchu s tým, že kto nehrá, nemá šancu vyhrať. Svedčí o tom Zoznam zaregistrovaných kandidátov, ktorý Petržalčania dostali do poštových schránok. Nájdu v ňom pomerne dosť sebavedomých uchádzačov, čo len nedávno oslávili dvadsiatku. Žeby sa nazdávali, že prácu v Európskom parlamente zvládnu ľavou zadnou? Skúsiť by to mali najprv na miestnej úrovni, kde by pochopili viacero súvislostí… K zamysleniu vedie aj vyše 40 uchádzačov o poslanecký mandát v dôchodcovskom veku. Najstarší má 80 rokov, a na počudovanie figuruje v strane, ktorej vodca „oslobodil úrad Banskobystrického samosprávneho kraja z rúk Európskej únie“. Ako? Z budovy úradu už ako novozvolený župan sňal vlajku EÚ…

Medzi uchádzačmi o členstvo v parlamente únie je aj poslanec petržalského zastupiteľstva, ktorý tu štyri roky zastupuje Občiansku konzervatívnu stranu (OKS). Voličom 1. volebného obvodu v Petržalke by asi ťažko vysvetľoval, čo pre nich za uplynulé obdobie spravil aj preto, že na rokovaniach miestneho parlamentu ho takmer nevidno. Nečudo, svoje bohaté vedomosti a závideniahodný medzinárodný rozhľad naplno uplatňuje ako poslanec NR SR. Svedčia o tom jeho pomerne časté vyjadrenia v médiách. Logickým a očakávaným vyústením jeho politickej kariéry je preto uchádzanie sa o miesto v europarlamente. Ak bude úspešný, na Petržalku a na zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja mu už vôbec neostane čas, preto by tu mal abdikovať. Možno by o tom mal prehodiť slovo, dve s Monikou Flašíkovou-Beňovou, ktorá už vie, že sedieť v Bruseli i Bratislave nie je najšťastnejšie.

Smutnosmiešne v zozname vyše 300 zaregistrovaných kandidátov do europarlamentu vyznievajú politické mŕtvoly. Ale aj ľudia, ktorí sa v predvolebných pytačkách dlhé roky zviditeľňujú, no potom ich mená opäť zapadnú prachom. Zamyslieť sa hodno aj nad tými, ktorým sa v Bruseli zapáčilo, no svojim voličom nedokážu zdôvodniť, prečo by ich tam mali ponechať.

 

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201