INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Prichádzajú mladí Batmani

Prichádzajú mladí Batmani

Slovensko je európskym unikátom v umiestňovaní reklám. Presvedčíme sa o tom, ak vybehneme pár kilometrov za hranicu k našim susedom. Bratislavský magistrát dal údajne len počas troch uplynulých májových týždňov odstrániť na území hlavného mesta bezmála 200 pútačov, z toho bolo až 130 osadených protiprávne. Stačí to však?

Určite nie. Svedčí o tom študentský film Dominika Jursu na YouTube, v ktorom o. i. vystupuje 30-ročný Bratislavčan. Ľudia mu dali prezývku Batman. Sám sa totiž pustil do boja s tými, ktorí doslova zahltili naše mesto informáciami o svojej „podnikateľskej“ činnosti s cieľom uloviť potenciálnych záujemcov. Pod rúškom tmy jazdí ulicami a vytrháva zo zeme ceduľky, odmontúva z plotov pútače, zhodí laicky zhotovené billboardy. Napriek tomu, že je Batman vlastne vandal, ktorý už zničil okolo 500 reklám, získal si veľa sympatizantov. Možno aj medzi úradníkmi, ktorých oslovil v čase, keď sa domnieval, že by sa práve oni mohli legálnou cestou zaslúžiť minimálne o zriedenie obrovského lesa reklamných plôch v našom meste. Až keď nepochodil, pustil sa do nekonečnej práce sám. A pridáva sa k nemu čoraz viac aktivistov z radov mladých ľudí. Nevedie ich k tomu túžba zobrať zákon do vlastných rúk, ako by si mohol niekto myslieť, ale snaha žiť v kultúrnom prostredí, ktoré si naše mesto určite zaslúži.

Kroky v tomto smere podnikla aj Petržalka. Staré Mesto už má dokonca niekoľko rokov všeobecne záväzné nariadenie zamerané na osádzanie informačných plôch. Reklamné spoločnosti však majú svojich advokátov, ktorí sú dobre platení práve za to, aby v zákonných normách týkajúcich sa umiestňovania billboardov, megabordov a pod. hľadali a našli „diery“. Že sa im to darí, vidno v našich uliciach. A tak sa nám na plotoch, trávnikoch, opustených budovách a pod. stále objavujú lákadlá v podobe textov: Prezúvanie za 10 eur, Dovoz zeminy za nízke ceny, Zariadim. Sk, Lešenia, prenájom montáž… Pochopiteľne, nikdy pri nich nechýba číslo mobilu alebo webová adresa.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.