INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Filmový maratón pre deti

Filmový maratón pre deti

Dom Kultúry Zrkadlový háj sa opäť premení na veľkú obývačku pre všetky deti, ktoré majú rady filmy a neboja sa o nich hovoriť. Stane sa tak vďaka podujatiu Cena mladého publika, ktoré v nedeľu 7. mája premietne výnimočné filmy vybrané Európskou filmovou akadémiou. Pripoja sa tak k mladým filmovým porotcom z celej Európy, ktorí budú v jeden a ten istý deň hlasovať za svojho favorita Young Audience Award 2017.

Pre tento ročník si organizátori pripravili naozaj zaujímavý výber filmov. Jeden z nich, Life as a Zucchini, sa dokonca ocitol v nominácii na Oscarov, no zatiaľ nie je v slovenskej kino-distribúcii. Deti si tak budú môcť ako prvé vychutnať animovaný príbeh o chlapcovi, ktorý sa vďaka priateľstvu s policajtom naučí vychádzať s rovesníkmi v detskom domove.

Vo filme Goodbye Berlin nechajú rodičia dvojicu chlapcov Maika a Tschicka počas letných prázdnin samých. Rozhodnú sa využiť svoj voľný čas čo najužitočnejšie, a tak sa vyberú na bláznivý roadtrip  po vidieku mimo Berlína, aby zažili leto, na ktoré nikdy nazabudnú.

Trojicu uzatvára  snímka The Girl Down Loch Änzi z prostredia Švajčiarskych hôr. Jedináčik Laura sa v osamelosti vidieckeho života dozvedá o legendách, ktoré kolujú o mieste, kde žije. Prostredníctvom nového priateľstva sa odváži na dobrodružné spoznávanie tajuplných hôr.

Okrem filmového maratónu a hlasovania sa deti môžu zapájať do hier, diskusií a workshopov, ktoré si organizátori pre nich pripravili. O vydarený priebeh a zábavu akcie sa postarajú animátori z občianskeho združenia Púpava.

Facebooková fanúšikovská stránka, informujúca o podujatiach pre mladých filmových fanúšikov:

https://www.facebook.com/mladyfilm

Viac info a registračný formulár:

https://www.mladyfilm.sk

Kontakt na organizátorov bratislavského podujatia: infovff@gmail.com

Organizátorom  podujatia je občianske združenie Boiler v spolupráci s Európskou filmovou akadémiou.

 Spoluorganizátorom sú Kultúrne zariadenia Petržalky.

Realizáciu tohto podujatia finančne podporili Bratislavský samosprávny kraj, mestská časť Bratislava-Petržalka a Ars Bratislavensis.

Partneri podujatia: LUX Prize, Goetheho inštitút a Artfilm Fest Košice

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.