INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Smiech lieči – nechajte si predpísať Týždeň komédie

Smiech lieči – nechajte si predpísať Týždeň komédie

Už tretí rok budú dosky Mestského divadla P. O. Hviezdoslava „pukať od smiechu.“ Prvý aprílový týždeň tu patrí komédii. Žiadne ťažké Shakespearovské dialógy ani veľkolepé historické výpravy. Vtip, bežné situácie, a tak trochu aj sebareflexia s nadsadením, práve v podobe humoru. Týždeň komédie chce diváka zabávať, ale zároveň mu dať aj možnosť zamyslieť sa nad dneškom, v odraze zrkadla komika.

Tohtoročný Týždeň komédie prináša štyri slovenské a dve české inscenácie. „Ide o divadelné predstavenia, ktoré budú v Bratislave uvedené po prvýkrát alebo také, ktoré sú vždy beznádejne vypredané,“ konkretizuje Jana Túry z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

Je skutočne také prekvapujúce, že podvod môže byť životným štýlom? Ako, a je vôbec možné stvoriť „lepšieho človeka?“ A čo večná téma muži verzus ženy? Otrepaná fráza o tom, že mužské myslenie je oveľa jednoduchšie ako to ženské? Aj to sú témy, ktoré autori hier a režiséri obliekli do šiat satiry,  humorných scénok či frašky. Samotné „modely“ predstavia skvelí herci vrátane napríklad Božidary Turzonovovej či Ivana Vojteka, ale aj mnohých ďalších.

Týždeň komédie v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava začína už 3. apríla 2018. Kompletný program podujatia nájdete na www.mdpoh.sk oficiálnej webovej stránke divadla.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky